06.07.2009

Sushi Bar Nigiri poza Polską?

Sushi Bar Nigiri planuje rozwijać sieć poza granicami kraju.

- Mamy pierwsze oferty od potencjalnych masterfranczyzobiorców z czterech krajów Unii Europejskiej. Zamierzamy udzielać masterlicencji na sieci Sushi Bar Nigiri przedsiębiorcom zainteresowanym kopiowaniem naszego pomysłu poza granicami kraju – mówi Goretta Szymańska, właścicielka sieci Sushi Bar Nigiri.

Franczyzodawca twierdzi, że inwestycja w bar Sushi Nigiri zwraca się po upływie 8-16 miesięcy

Przedstawiciele sieci wciąż poszukują potencjalnych franczyzobiorców również w Polsce. Osoba zainteresowana otwarciem baru powinna dysponować kwotą rzędu 100-150 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 20 tys. zł, a opłata bieżąca pobierana raz w miesiącu – 2 tys. zł. Franczyzobiorca oprócz kapitału na inwestycję powinien również dysponować lokalem o powierzchni od 60 do 100 m2. Franczyzodawca twierdzi, że inwestycja w bar Sushi Nigiri zwraca się po upływie 8-16 miesięcy.

W sieci Sushi Bar Nigiri działa obecnie 13 barów franczyzowych i jeden własny. Pierwszy bar franczyzowy został otwarty w marcu zeszłego roku w Józefowie.
– Posiadamy już dwóch multifranczyzobiorców, którzy prowadzą po dwa bary sushi. Według mnie to najlepszy dowód na dochodowość tego biznesu – stwierdza Goretta Szymańska.

(smoli)