07.07.2009

Meble z własnej fabryki

Składy Meblowe ToTu uruchomiły własną fabrykę mebli i wprowadziły do oferty możliwość zakupu mebli na zamówienie i usługę projektowania wnętrz.

- Uruchomiliśmy własną fabrykę w Indiach, dzięki czemu nie tracimy na kosztach pośrednictwa - mówi Iwona Wojciechowska ze Składów Budowlanych. - Planujemy także otworzyć dwa duże punkty hurtowej dystrybucji mebli oraz poszerzyć naszą ofertę o kolekcje mebli stylowych importowanych z Chin, a także mebli o niższej klasie budżetowej, importowanych z Malezji.

Obecnie pod szyldem Składów Budowlanych, zajmujących się sprzedażą mebli stylowych i kolonialnych, działa 7 własnych placówek oraz 3 punkty partnerskie. Do końca 2009 roku sieć ma powiększyć się jeden punkt w Wielkopolsce. Franczyzobiorcy poszukiwani są w całej Polsce.
- Na pewno łatwiej prowadzić działalność w dużym mieście, lecz wszystko tak naprawdę zależy od umiejętności handlowych

Przyszły franczyzobiorca, aby przystąpić do sieci, musi być przygotowany na wkład finansowy w wysokości 30 tys. zł. Powinien również mieć lokal o powierzchni min. 200 m2.
-Jesteśmy gotowi zatowarować każdy lokal naszymi meblami, ponad te 30 tys. zł zainwestowane przez franczyzobiorcę - mówi Iwona Wojciechowska. - Oczekujemy jednak w zamian zabezpieczenia płatności za powierzone meble. Formy zabezpieczenia są ustalane indywidualnie.
Firma nie narzuca konkretnej wizualizacji. Franczyzobiorca zobowiązany jest do wpłacania franczyzodawcy rocznej opłaty bieżącej w wysokości 10 tys. zł oraz do partycypowania w akcjach marketingowych. Biorcy licencji zostaje przekazana wiedza z zakresu specyfiki drewna palisandrowego i akacjowego. Ma on możliwość wymiany do 30 proc. towaru w przypadku, gdy na danym rynku kolekcja nie jest popularna. W sytuacji rezygnacji z franczyzy firma odkupuje meble od niego towar.

Składy Budowlane ToTu oferują pomoc w znalezieniu lokalu. Placówki firmy znajdują się w cetnarach lub na uboczu dużych miast, takich, jak Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź, Wrocław czy Gdańsk.
- Na chwilę obecną planujemy rozwój w Niemczech - mówi Iwona Wojciechowska. - Zamierzamy otworzyć tam dwa punkty, jeden do sprzedaży detalicznej, drugi do sprzedaży hurtowej. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z partnerami.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora