W sieci Arnika działa 15 własnych aptek
Poniedziałek
13.07.2009
Apteka Arnika rozpoczęła rozwój poprzez franczyzę.
 

67 proc. Polaków chorowało przynajmniej raz w ciągu ostatniego roku, a statystyczny klient apteki łyka 4,2 tabletki dziennie - donoszą badania TNS OBOP.
- Niezależnie od kryzysu chorzy muszą się leczyć. Branża apteczna jest na stabilnym poziomie. Ilość aptek z roku na rok rośnie co świadczy o wysokiej atrakcyjności tego typu biznesu - mówi Waldemar Ciunel, właściciel sieci aptek Arnika.

Przedsiębiorca, który chciałby przyłączyć się do sieci i otworzyć własną aptekę powinien dysponować kwotą ponad 150 tys. zł oraz lokalem o powierzchni 120-300 m2. Opłata wstępna wynosi 17 tys. zł, a bieżąca 3 proc. od obrotów. Szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi średnio 12-24 miesiące.

W sieci Arnika działa 15 własnych aptek. Pierwsza apteka powstała w 1999 r. w Olsztynie.
- Nie mamy jeszcze aptek franczyzowych, gdyż dopiero w czerwcu tego roku zaczęliśmy poszukiwać franczyzobiorców. Postanowiliśmy rozwijać się poprzez franczyzę, bo daje ona możliwości szybszego rozwoju firmy. Kolejnym powodem są przepisy antykoncentracyjne, według których w danym województwie jeden podmiot nie będzie mógł posiadać więcej niż 1 proc. wszystkich aptek – mówi Waldemar Ciunel. - W tym roku planujemy otwarcie kilku aptek franczyzowych, w przyszłym około 20 a w ciągu 3-4 lat wejść do pierwszej dziesiątki grup zakupowych w tej branży w kraju. Stawiamy na fachową i szybką obsługę, dobre zaopatrzenie i konkurencyjne ceny - dodaje.

(smoli)


POPULARNE NA FORUM

Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Przychodnia lekarska to dobry biznes, ale do tego trzeba mieć dobrych wyróżniających się specjalistów takich jak spotkamy w Aloe Med mój ulubiony okulista aloemed.pl

25 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Triceps.pl odżywki i suplementy

watches for men -- mens watches -- womens watches

10 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Psychoterapia

http://franchising.pl/forum

7 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018
Preparaty odchudzające

hej, ja ostatnio kupiłem prostownice, nie wiedziałem, że złe prostowanie może niszczyć włosy, dzięki poradom link w...

42 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Moim zdaniem absolutnie warto. Zgodzi się ze mną każdy, kto chociaż raz próbował dostać się na wizytę u neurochirurga na fundusz ;)

25 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Witaminowe eldorado

Dużo wutamin mają suplementy takie jak olej z czarnuszki https://sklep.spirulina.pl/produkty/olej-z-czarnuszki-egipskiej korzystam na codzień i muszę powiedzieć żę na...

9 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018
Wyspa handlowa z suplementami diety (G-Supplements)

Ja suplementuje się olejem z czarnego kminku zawsze w koktajlu po treningowym...

11 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018
Preparaty odchudzające

Podam wam link gdzie można więcej dowiedzieć się o zaletach spiruliny https://www.spirulina.pl/algi/spirulina/spirulina-wlasciwosci-ktore-potwierdzono.html

42 wypowiedzi
ostatnia 02.10.2018