Collagena znowu rozwija sieć

Franczyzobiorcy powinni dysponować kwotą 90 tys. zł na zakup licencji wraz z pakietem franchisingowym, jak i mieć możliwość umiejscowienia kliniki w prestiżowej i uczęszczanej lokalizacji.
Wtorek
21.07.2009
Klinika kosmetyki medycznej Collagena Botox Express zamierza otworzyć w Polsce na zasadzie franczyzy około 20-30 placówek w przeciągu najbliższych miesięcy.
 

To bardzo ambitny plan. Obecnie spółka posiada dwie placówki własne w Warszawie. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, Collagena prowadzi również zaawansowane rozmowy z partnerami z Wrocławia, Gdańska, Poznania oraz Białegostoku, Krakowa i Łodzi.

- Collagena to biznes odporny na kryzys. Grupę naszych klientów stanowi ta część społeczeństwa, która w najmniejszym stopniu odczuwa skutki kryzysu – są to ludzie zamożni, przedstawiciele prestiżowych zawodów – mówi Sylwester Jagodziński, dyrektor ds. rozwoju klinik Collagena.
Popyt na usługi z zakresu medycyny estetycznej zwiększa się. Wiąże się to ze wzrostem zamożności społeczeństwa, jak również ze zmianą jego mentalności i rosnącą wiedzą w tej dziedzinie. Dziś dobry wygląd konieczny jest zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

- Strzałem w dziesiątkę okazało się otwarcie kliniki Collagena w centrum handlowym – w warszawskich Złotych Tarasach - mówi Erika Kowadło-Kowalik, właścicielka klinik Collagena Botox Express. - Klinika medycyny estetycznej w centrum handlowym to pomysł unikalny. Intratność przedsięwzięcia skłoniła nas do szukania franczyzobiorców, którzy mogą otworzyć klinikę Collagena właśnie w dużych centrach handlowych albo w prestiżowych lokalizacjach w centrach miast. Zabiegi trwają krótko – lekarze eksperci wykonują je w ciągu kilku minut.

Franczyzobiorcy powinni dysponować kwotą 90 tys. zł na zakup licencji wraz z pakietem franchisingowym, jak i mieć możliwość umiejscowienia kliniki w prestiżowej i uczęszczanej lokalizacji. Wymagana powierzchnia lokalu wynosi od 35 do 55 m2. Koszty urządzenia pomieszczenia i lokalnej reklamy to kwota od 25 do 45 tys. zł. Opłaty franczyzowe wynoszą od 500 do 1000 euro miesięcznie - w zależności od wielkości miasta. Właściciel kliniki nie musi być lekarzem. Collagena oferuje również sprzedaż masterlicencji. Kraje, w których poszukiwania masterbiorcy trwają najintensywniej to Niemcy, Czechy, Słowacja oraz Ukraina, Białoruś, Rosja, Litwa, Łotwa i Estonia. Licencja master na kraj kosztuje od 100 do 200 tys. euro - w zależności od liczby mieszkańców i wysokości dochodu narodowego. Inwestycja przy założeniu kliniki kształtuje się w granicach 10-15 tys. euro. Franczyzodawca wymaga posiadania lokalu o powierzchni od 35 do 55 m2, w prestiżowej lokalizacji.

Szacowany okres zwrotu inwestycji wynosi 2-3 miesiące. Jak przekonują przedstawiciele firmy, oferta i szkolenia zostały skonstruowane w taki sposób, aby franczyzobiorcy zarabiali już od momentu otwarcia kliniki. Sieć dostarcza materiały do wykonywania zabiegów, za które franczyzobiorca zapłaci z już zarobionych pieniędzy.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz
/7/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Trening z maszyną

A ja trenuję na rowerku treningowym. Kupiłam w www.hop-sport.pl akurat teraz mają fajne promocje. Warto zerknąć.

39 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Croatia thanh cong tai vi sao?

Nào là tâm trạng, nào là ý thức, khi là niềm tự hào dân tộc... Vậy, hãy nghe chính một “fan cuồng” Croatia, trước khi nghe những lời bàn...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Ja myślę o otworzeniu gabinetu z zabiegami makijażu permanentnego. Na początek chciałabym zająć się makijażem permanentnym brwi 3 metodami . Chciałam się...

97 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Według mnie podstawą przy otwieraniu salonu kosmetycznego są odpowiednia wiedza i umiejętności, które to można nabyć w trakcie dobrych szkoleń. Następnie należałoby...

97 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Firma w formie

Moda na zdrowy tryb życia dalej trwa i bardzo dobrze :) Sam należę do osób, które w wolnym czasie chętnie uprawiają sport - po takich zajęciach czuję się...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018