Ideą myjni NoWet jest świadczenie usług o charakterze mobilnym, tj. w miejscu wskazanym przez klienta.
Wtorek
21.07.2009
NoWet, międzynarodowa sieć mobilnych myjni samochodowych z dojazdem do klienta, zamierza mieć przedstawiciela w każdym województwie w kraju.
 

- Cel ten chcemy osiągnąć do końca 2011 roku - zapowiada Piotr Olszewski, współwłaściciel marki NoWet w Polsce. - Natomiast do końca bieżącego roku chcemy otworzyć placówki na terenie 6-7 województw. Dobrze by było, gdyby partnerzy mieszkali w mieście wojewódzkim, lecz nie jest to warunek konieczny.

Obecnie działa jedna mobilna myjnia własna i siedem franczyzowych. Rozwój sieci NoWet na terenie naszego kraju rozpoczęto w marcu 2009 roku.
- Na rynku mobilnych myjni mamy duże pole do działania, a do tego jest on mocno rozdrobniony - mówi Piotr Olszewski. - Istnieje ok. 10 firm w całej Polsce. Spora część z nich powstała w tym roku. Ponadto są to firmy działające regionalnie, natomiast na rynku ogólnopolskim nie ma żadnej konkurencyjnej organizacji.

Ideą myjni NoWet jest świadczenie usług o charakterze mobilnym, tj. w miejscu wskazanym przez klienta. Sieć dopuszcza jednak możliwość budowy myjni stacjonarnej, albo w parkingach podziemnych, albo usytuowanych w miejscach takich, jak tradycyjne myjnie wodne. W ofercie znajduje się zarówno mycie, woskowanie i zabezpieczanie powłoki lakierowej samochodu, jak i pełna kosmetyka wnętrza auta.
- Jesteśmy w stanie zarówno wyprać tapicerkę całego samochodu, jak i zadbać o czystość i konserwację skórzanego wnętrza pojazdu - mówi Piotr Olszewski. - Każdy kosmetyk przez nas używany został starannie sprawdzony i przetestowany.
Myjnia może świadczyć swoją działalność zarówno pod domem właściciela auta, w miejscu jego pracy lub w czasie gdy robi on zakupy w sklepie.

Na zakup licencji oraz pakiet startowy, pozwalający na rozpoczęcie działalności, jednorazowo trzeba przeznaczyć ok. 12-13 tys. zł, pod warunkiem posiadania przez franczyzobiorcę samochodu. Stała opłata franczyzowa wynosi od 200 do 2 tys. zł w zależności od obszaru objętego licencją. Dodatkowe koszty to koszty materiałów. Opłata na fundusz marketingowy wynosi od 100 zł. Szacowany okres zwrotu z inwestycji trwa ok. 6 miesięcy.

Poza posiadaniem odpowiedniego kapitału, aby podjąć współpracę z NoWet, należy prowadzić własną działalność gospodarczą. Wymagany jest też odpowiedni samochód, którego woelkość wystarczy do świadczenia usług w charakterze myjni mobilnej. Poszukiwanie lokalizacji leży zarówno po stronie franczyzobiorcy wojewódzkiego, jak i jemu podległych franczyzobiorców. Dobrymi lokalizacjami są parkingi hotelowe, w galeriach handlowych oraz inne podziemne miejsca parkingowe.

W ramach pakietu franczyzodawca oferuje szkolenie z zakresu używania kosmetyków i technologii bezwodnego mycia samochodów stosowanych przez firmę, szkolenie z zakresu zdobywania i utrzymywania klientów, zestaw kosmetyków, urządzeń i przyborów niezbędnych do rozpoczęcia natychmiastowej działalności. Ponadto franczyzobiorcy otrzymują podstawowe narzędzia marketingowe tj. 1 tys. wizytówek, 1 tys. ulotek oraz wpis na ogólnopolskiej stronie internetowej.

- Na dzień dzisiejszy mamy podpisane umowy z partnerami z województwa mazowieckiego, dolnośląskiego i łódzkiego. W dodatku finalizujemy w najbliższych dniach umowę na województwo małopolskie - mówi Piotr Olszewski. - Ponadto mamy swojego przedstawiciela w Szczecinie oraz w województwie pomorskim. Rozpoczynamy także rozmowy z partnerem z Górnego Śląska.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018