11.08.2009

Budowa MOP-ów ruszy po wakacjach

Obiekty mają zostać oddane do użytku na początku 2010 roku.

– Prace projektowe dotyczące Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradach wchodzą w decydującą fazę – twierdzi Hanka Krzyżańska, prezes Lotos Paliw. – Aktualnie ubiegamy się o ostatnie decyzje administracyjne przed złożeniem wniosków o pozwolenie na rozbudowę.
Zgodnie z planem ciężkie roboty na czterech MOP-ach rozpoczną się we wrześniu bieżącego roku. Z pracami przygotowawczymi Lotos Paliwa wystartują w sierpniu.

Pod koniec października ubiegłego roku w zakończonym przez GDDKiA przetargu, Lotos uzyskał prawo do budowy 6 stacji paliw przy autostradach A2 i A4.

– Za organizację infrastruktury gastronomicznej na naszych MOP-ach odpowiada McDonald’s Polska. Stosowną umowę w tej sprawie podpisaliśmy jeszcze w styczniu 2009 roku – dodaje Rober Łaniewski, pełnomocnik dyrektora naczelnego Lotos Paliw. – Z właścicielami marek hotelowych, które pomogą nam w zagospodarowaniu MOP-ów prowadzimy finalne rozmowy.

W 2009 roku sieć Lotosu powiększyła się o 13 stacji partnerskich, zlokalizowanych m.in. w Czaplinku, Bielsku Podlaskim, Środzie Śląskiej oraz Żyrzynie, Rumi i Włocławku. Po raz pierwszy liczba stacji partnerskich przekroczyła liczbę stacji patronackich, których w sieci Lotos operuje obecnie 88.
– To efekt systematycznego i efektywnego rozwoju sieci stacji franczyzowych w oparciu o nasz autorski system partnerstwa handlowego Rodzina Lotos – zapewnia Hanka Krzyżańska. – Nasze nowe nabytki, oprócz standardowych usług stacyjnych, oferują między innymi myjnię, sklep, bary oraz miejsca parkingowe.

System Rodzina Lotos funkcjonuje z powodzeniem już od 2003 roku. Oferta skierowana jest do partnerów z całego kraju. Zarówno tych, którzy obecnie prowadzą stacje paliw, jak i tych chcących dopiero rozpocząć taką działalność. Partnerzy wchodzący do systemu Rodzina Lotos otrzymują możliwość zakupu wszystkich produktów koncernu. Dodatkowo Lotos oferuje uczestnictwo w organizowanych przez spółkę akcjach marketingowych oraz dostęp do nowoczesnego systemu informatycznego zarządzania stacjami. Pomaga również swoim partnerom w procesie modernizacji stacji, a także realizacji indywidualnych projektów wyposażenia i wystroju obiektu.

Dodatkowo w bieżącym roku gdański koncern otworzył trzy stacje własne. Są to obiekty w Rawiczu, Nowej Soli oraz pierwszy MOP, uruchomiony w Kołbaskowie przy autostradzie A6, prowadzącej do Niemiec. Do końca roku Lotos Paliwa planuje oddać do użytku jeszcze siedem stacji partnerskich i dwie własne. W sumie, w ciągu 2009 roku, sieć koncernu powiększy się o 25 nowych obiektów. W sieci operuje 91 stacji partnerskich i 142 własne.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora