Dobrewina.pl planuje kolejne otwarcia

Po wakacjach firma Dobrewina.pl zamierza uruchomić kolejny w tym roku sklep z winami.
Środa
12.08.2009
Do końca roku ma powstać co najmniej dziesięć sklepów franczyzowych.
 

Jak przekonują przedstawiciele sieci w okresie wakacyjnym można zaobserwować wzmożone zainteresowanie franczyzą, dlatego firma dobrewina.pl odnotowuje w tym okresie więcej zgłoszeń od potencjalnych kandydatów.
- Wykres wzrost spożycia wina w Polsce to krzywa, która może nie w oszałamiającym tempie, ale jeszcze przez wiele lat będzie rosła. To zjawisko czyni sprzedaż wina stosunkowo bezpiecznym biznesem. Koncept dobrewina.pl idealnie wypełnia lukę między supermarketami a ekskluzywnymi sklepami oferującymi drogie wina. - mówi Włodzimierz Przybylski, dyrektor franczyzy dobrewina.pl.

Nowe placówki mają powstać m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście i Poznaniu, a także Katowickiej, Olsztynie, Szczecinie oraz Bydgoszczy. Poza rozwojem przez franczyzę firma zdecydowała się na rozwijanie równolegle sieci partnerskiej oraz agencyjnej. Obecnie w sieci działa 31 placówek, z czego jedna własna, trzy agencyjne, 25 franczyzowych i dwie partnerskie.

Przyszły franczyzobiorca musi dysponować kapitałem w wysokości 25-35 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera opłaty licencyjnej. Optymalna wielkość lokalu, w którym będzie prowadzony sklep dobrewina.pl wynosi od 20 do 60 m2. Dawca licencji zapewnia szkolenie, pomoc oraz narzędzia wspomagające sprzedaż i prowadzenie sklepu.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz