13.08.2009

Moda dla najmłodszych

Według zarządzających siecią Quadri Foglio w Polsce spadek sprzedaży odzieży dziecięcej równoważy wzrost liczby urodzeń.

Marka Quadri Foglio posiada w sprzedaży odzież dziecięcą i młodzieżową. Początkowo ubrania można było nabyć tylko w sklepach multibrandowych. W 2002 roku otwarty został pierwszy własny sklep, a zarząd spółki Thai-Mark postanowił stworzyć sieć sklepów firmowych. I chociaż kolejne spółki odzieżowe ogłaszają upadłość (Reporter, Semax, Monnari) to dystrybutorzy ubrań dla dzieci nie narzekają na brak klientów.
– Na macierzyństwo decydują się obecnie osoby urodzone w wyżu demograficznym z początku lat 80. – mówi Marek Smogór, prezes zarządu spółki Thai-Mark, zajmującej się rozwojem sieci Quadri Foglio. – Oznacza to, że mimo słabszej koniunktury sprzedaż odzieży dziecięcej utrzymuje się na stałym poziomie.

W Polsce w sieci działa 25 placówek własnych i 23 franczyzowe. Ponad 200 sklepów współpracuje z Quadri Foglio. Pod koniec sierpnia powstaną dwa sklepy franczyzowe: w Wągrowcu oraz Olkuszu.

Wartość opłaty licencyjnej wynosi 1 tys. zł za m2. W jej skład wchodzą: sprzęt komputerowy, drukarka, oprogramowanie komputerowe, kasa fiskalna, zestaw mebli, prawo do używania znaków towarowych firmy oraz systemu prowadzenia sklepu Quadri Foglio.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0