Kolporter szuka inwestora dla 900 saloników prasowych.
Wtorek
18.08.2009
Trwają spekulacje dotyczące przyszłości saloników prasowych.
 

Tym razem wśród potencjalnych inwestorów wymienia się Żabkę. Sieć sklepów typu convenience miałaby być zainteresowana przejęciem lokalizacji, w których Kolporter prowadzi ok. 900 punktów sprzedaży. Jednak Jacek Roszyk, prezes Żabki dementuje te doniesienia.
- Nie wpłynęła do nas żadna propozycja i nie prowadzimy rozmów z Kolporterem. Jeżeli taka oferta wpłynie, to ją rozważymy – mówi Jacek Roszyk.

Kolporter nie martwi się o los swoich saloników, chwaląc przy tym ich dobrą kondycję finansową.

- Widzimy duży potencjał rozwojowy w sieci saloników prasowych, najlepszym dowodem na to są wyniki za ostatnie 12 miesięcy – w ostatnim roku saloniki uzyskały 13 proc. wzrost sprzedaży. Aby utrzymać dotychczasową dynamikę, potrzebny jest kapitał, dlatego podjęliśmy decyzję o poszukiwaniu inwestora branżowego lub finansowego – mówi Mateusz Wiśniewski, prezes Kolportera.

Spółka Kolporter Service planuje wprowadzać do sprzedaży produkty własnej marki. Znajdą się wśród nich napoje energetyczne, a w przyszłości słodycze oraz woda mineralna.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.