Chcieliby, ale się boją

Obecnie działa czterech franczyzobiorców Lingua Nova i trzy jednostki własne.
Czwartek
20.08.2009
Sieć szkół języków obcych Lingua Nova zrezygnowała z opłaty licencyjnej, żeby zachęcić niezdecydowanych franczyzobiorców.
 

Nowych partnerów miało zachęcić do współpracy odstąpienie od pobierania opłaty licencyjnej, która wynosiła 30 tys. zł. Zmiany te zostały wprowadzone przez Lingua Nova w maju br.
- Ustaliliśmy, że koszty związane z rozpoczęciem działalności są duże, a nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie z urzędu pracy lub na kredyt – tłumaczy Marzena Retmaniak, specjalista ds. sprzedaży w Lingua Nova.

Firma przyznaje, że to zwiększyło zainteresowanie potencjalnych franczyzobiorców, ale jeszcze nie przełożyło się na uruchomienie nowych szkół.
- Chcielibyśmy otwierać kolejne szkoły, ale nie ma chętnych. Ostatnio jedna osoba z Torunia wyraziła zainteresowanie, ale potem okazało się, że kwestie finansowe nadal stanowią przeszkodę w nawiązaniu współpracy – mówi Klaudia Mikuła, zajmująca się w Lingua Nova kontaktami z kandydatami na franczyzobiorców.

Po wprowadzeniu nowej oferty dla partnerów, otwierając szkołę języków obcych trzeba dysponować kwotą minimum 45 tys. zł niezbędną do uruchomienia i wyposażenia placówki. Należy również spełniać warunki określone przez firmę, w tym mieć doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej. Posiadanie wykształcenia lingwistycznego jest dodatkowym atutem. Firma w ramach umowy udostępnia m.in. szkolenie z zakresu rekrutacji lektorów, szkolenia dla pracowników i bazę dostawców usług.

- Interesują nas lokalizacje blisko Warszawy i Wrocławia. Z doświadczenia wiemy, że tzw. dzielnice-sypialnie dużych miast są trafioną inwestycją. Przykładem tego jest dobrze działająca szkoła w podwarszawskim Piasecznie – mówi Klaudia Mikuła.

(js)


POPULARNE NA FORUM

Na tropie młodego Einsteina

Computer is a platform for the every user and here windows setting that user can take more things by the help of this site.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Angielski na licencji

Important part of the computer window is here how to enable bluetooth on windows 10 available for the window user and that user can share this site with all for the information.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Budują i zyskują

This is my best game and i am not want to lose this spider solitaire online free game in my life. I gain so more things by the help of this game.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Business po polsku

In this article you can learn more things about the clip and here clipboard history for the knowledge you can gain the more things about the clipboard.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Buduj i zarabiaj

My child adores Bricks4Kidz! He does the after-school program at his school in Frisco. He is constantly energized when he leaves class, to disclose to me what they...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018