19.08.2009

Franczyza rodem z USA

Re/Max przygotowuje się do otwarcia nowych punktów franczyzowych. Placówki powstaną w Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie i Lublinie.

Agencja nieruchomości Re/Max (Real Estate Maximums) została założona w 1973 roku w Denver, Colorado w Stanach Zjednoczonych. Firma ma placówki w 72 krajach na świecie, z czego 35 w Europie.

W Polsce Re/Max działa od dwóch lat i dotychczas otworzył ponad 10 punktów franczyzowych.

- W Polsce Re/Max działa od dwóch lat i dotychczas rozwinął sieć ponad 10 punktów franczyzowych - mówi Stanisław Korzeniowski, dyrektor Re/Max Poland. - W ciągu następnych 20 lat chcemy otworzyć ok. 600 nowych placówek.

Firma stara się wykorzystać doświadczenia zdobyte na amerykańskim rynku przy budowie franczyzowej sieci agencji nieruchomości w Polsce.

- W Polsce spotkałem się z sytuacją, kiedy ktoś zgłasza się do biura w Rzeszowie i chce kupić nieruchomość w Warszawie, a rzeszowska placówka nie ma żadnej wiedzy o ofertach nieruchomości w stolicy. A przecież należą do jednej sieci franczyzowej. Problem polega na tym, że w Polsce nie istnieje sieć wymiany ofert nieruchomości MLS. – ubolewa Korzeniowski. - To niedopuszczalne. Dołożymy starań, by w Re/Max takich sytuacji nie było.

Korzeniowski rozwija sieć mimo kryzysu finansowego, który szczególnie dotknął sektor nieruchomości. W porównaniu z ubiegłym rokiem ceny mieszkań w największych polskich miastach spadły średnio o ok. 10 proc., a polityka kredytowa banków została zaostrzona.

(gum)