21.08.2009

Parfum Bary idą w świat

Już niedługo pierwsze Parfum Bary pojawią się w Niemczech, Czechach i Rosji.

Od początku tego roku firma Lanwar Cosmetics realizuje nowy koncept franczyzowy – Parfum Bar. Jest to program doboru perfum do osobowości klienta. Aromat dobierany jest do każdego kupującego pod kątem indywidualnych cech osobowości, temperamentu i stanu emocjonalnego. Chociaż projekt funkcjonuje na rynku niecały rok i ciągle jeszcze jest w Polsce nowością, firma postanowiła rozpocząć ekspansję zagraniczną.

W Polsce działa obecnie osiem Parfum Barów. Do końca roku Lanwar Cosmetics chce uruchomić jeszcze 20.

- Ważnym wydarzeniem było dla nas pozyskanie partnerów zagranicznych, dzięki którym już jesienią rozpoczniemy ekspansję poza granice Polski i otworzymy pierwsze jednostki w Niemczech, Czechach i Rosji. Mamy w tych krajach partnerów handlowych, z którymi do tej pory współpracowaliśmy jako Lanwar Cosmetics - mówi Grzegorz Mieszkalski, marketing manager firmy Lanwar Cosmetics. - W Niemczech zostanie uruchomiony jeden punkt, natomiast w Czechach i Rosji będzie to kilka placówek.

Oprócz ekspansji zagranicznej Lanwar Cosmetics zamierza w dalszym ciągu rozwijać sieć Parfum Barów w Polsce. Obecnie firma posiada jeden punkt własny oraz siedem placówek partnerskich.
- Do końca roku planujemy otwarcie 20 kolejnych Parfum Barów. Zaostrzyliśmy kryteria doboru inwestorów, wprowadzając nasz system tylko w tych miejscach, które gwarantują odpowiedni prestiż i obrót. W zamian oferujemy niektórym naszym partnerom możliwość bezpłatnego wejścia do systemu. Wszystko zależy od potencjału inwestora i możliwości rozwoju Parfum Bar w jego punkcie - mówi Grzegorz Mieszkalski, marketing manager firmy Lanwar Cosmetics. - Docelowo planujemy otworzyć w Polsce około 100 jednostek partnerskich.

Maksymalny koszt wejścia do systemu, zawierający w sobie wszystkie opłaty, wynosi 25 tys. zł. Koszty mogą być pokryte jednorazowo bądź rozłożone na raty. Istnieje możliwość całkowitego sfinansowania inwestycji przez firmę Lanwar Cosmetics.

(mak)