24.08.2009

Coraz mniej we franczyzie

NG2 zmniejsza liczbę sklepów franczyzowych CCC i Boti, wynika z raportu finansowego za II kwartał 2009 przedstawionego przez spółkę.

W pierwszej połowie 2008 roku sklepy franczyzowe CCC i Boti stanowiły 29,8 proc. wszystkich punktów sieci, a w analogicznym okresie bieżącego roku 22,1 proc.
- Ta tendencja będzie się utrzymywać. Do końca roku sfinalizujemy transakcje sklepów od dwóch franczyzobiorców – zapowiada Piotr Nowjalis, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy NG2.

Salon obuwniczy CCC. Fot. CCC

Liczba sklepów CCC i Boti działających w franczyzie będzie się zmniejszać.


Plany wykupu sklepów franczyzowych na 2010 rok nie są znane, ale wiadomo, że spółka nie poszukuje nowych franczyzobiorców. Zarząd firmy mówi jedynie o partnerach zagranicznych, ale zastrzega, że nie myśli o żadnym konkretnym kraju i nie prowadzi w tym temacie żadnych rozmów.

Do ocen minionego kwartału przedstawiciele NG2 podchodzą z rezerwą.
- Nie jesteśmy do końca zadowoleni z wyników finansowych za drugi kwartał, ale sytuację oceniamy jako dobrą i jesteśmy zadowoleni z tego, jak wypadamy na tle konkurencji – stwierdził Dariusz Miłek, prezes zarządu NG2.

W najbliższym czasie spółka skupi się na umocnieniu swojej pozycji w branży obuwniczej w Polsce oraz na rozwoju butików Quazi.
- Najbliższe lata chcemy wykorzystać na rozbudowę sieci własnych placówek. Wierzymy, że możliwe jest opanowanie 20-30 proc. rynku w ciągu pięciu lat – wyjaśnia Dariusz Miłek.

Spółka NG2, zarządza markami Quazi, CCC, Boti w Polsce oraz CCC Boty w Czechach.

(js)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Sopyło

dziennikarz