W Polsce działa blisko 180 punktów usługowych Kodaka.
Czwartek
27.08.2009
Firma wprowadza rozwiązania, które zapewniają wykonywanie usług bez konieczności wykorzystywania skomplikowanych procesów chemicznych.
 

Sieć placówek Kodak Express znana jest w ponad 100 krajach na całym świecie, w których działa 26 tys. punktów usługowych. W Polsce jest ich 179, a wszystkie działają na zasadzie franczyzy.
- Sieć rozwija się głównie poprzez otwieranie kolejnych placówek przez właścicieli, którzy posiadają już jeden lub więcej salonów. Oczywiście nie brakuje zapytań o system franczyzowy Kodaka od nowych partnerów – twierdzi Wojciech Czapnik z Kodak Polska.

Firma nie pobiera od licencjobiorców opłaty wstępnej. Opłata marketingowa i bieżąca zamyka się w kwocie 600 dolarów rocznie. Inwestycja w lokal zależy od jego stanu, jednak zdaniem zarządzających siecią pełen koszt dostosowania lokalu powinien się zamknąć w 200 tys. zł. Szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi dwa, trzy lata.

Salon Kodak Express powinien mieć co najmniej 40 m2. Aktualnie w punktach foto mniej miejsca zajmują urządzenia, ponieważ powierzchnia w większym stopniu wykorzystywana jest na ekspozycję towarów. Współczesny zakład fotograficzny, oprócz standardowych usług wywoływania zdjęć, zajmuje się sprzedażą m.in. kalendarzy, zaproszeń i plakatów.

- W maju br. w łódzkim centrum handlowym Manufaktura powstało pierwsze w Polsce laboratorium Kodak Express oparte o ekologiczne urządzenie, które zapewnia wykonywanie usług bez konieczności wykorzystywania skomplikowanych procesów chemicznych negatywnie wpływających na środowisko – dodaje Wojciech Czapnik.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018