Torpo ucieka przed kryzysem

Ekspansja w Polsce jest efektem kryzysu, który wpłynął na ograniczenie zamówień z zagranicy.
Środa
26.08.2009
Toruńska spółka odzieżowa otworzy punkty franczyzowe.
 

Gorsza koniunktura w krajach głównych odbiorców produktów Torpo przekonała zarząd firmy do zwiększenia zaangażowania na rodzimym rynku. We wrześniu otwarty zostanie własny sklep spółki w hotelu Marriot w Warszawie, rozpocznie się także budowa sieci franczyzowej w kilku polskich miastach. Pierwszy punkt powstanie w Poznaniu, Torpo prowadzi też negocjacje w Gdańsku.

- W przyszłym roku uruchomimy jeszcze sześć, siedem placówek na terenie kraju - mówi Jan Kucharski, prezes Torpo.

Spółka liczy na pozyskanie klientów wśród polskich biznesmenów, ale również obcokrajowców, którzy w Torpo będą mogli kupić garnitur najwyższej jakości, lecz po korzystniejszych cenach.

Torpo działa od 1947 roku i specjalizuje się w produkcji odzieży męskiej. Podstawowy asortyment obejmują marynarki, spodnie oraz kamizelki. Większość produkowanej odzieży przeznaczona jest na eksport, głównie do firm z Niemiec, Holandii, Francji, Danii, Szwecji i Litwy. Zastój w tych gospodarkach przełożył się na spadek zamówień strategicznych partnerów handlowych Torpo.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.