Redan stawia na franczyzę

W nowej strategii Redan stawia ma rozwój sieci Textilmarket i na sklepy multibrandowe.
Wtorek
01.09.2009
Grupa Kapitałowa Redan opublikowała dziś wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2009 i przedstawiła plan rozwoju na najbliższe miesiące.
 

Grupa Redan zamknęła pierwsze półrocze stratą netto w wysokości 16,2 mln zł, wobec zysku na poziomie 3,2 mln zł w ubiegłym roku. Największe straty przyniosły firmie sklepy Top Secret i Troll oraz sprzedaż zagraniczna. Sprzedaż w tej grupie w pierwszym półroczu wyniosła 65,7 mln zł i zamknęła się stratą w wysokości 10 mln zł. Najlepsze wyniki osiągnął, działający w sektorze dyskontowym, Textilmarket, który wypracował 3,4 mln zł. zysku. W pierwszym półroczu sprzedaż tej marki wynosiła 63,5 mln zł i była wyższa o 20 proc. od ubiegłorocznych wyników.
- W sytuacji istotnego pogorszenia koniunktury priorytetem stało się zachowanie płynności finansowej oraz restrukturyzacja kosztów - mówi Piotr Kulawiński, prezes zarządu Redan - Z tego powodu podjęliśmy decyzje o likwidacji wszystkich nierentownych obszarów działalności. Dlatego Redan zamyka sklepy własne Trolla, sprzedał sklepy Morgana oraz likwiduje spółki w Czechach i na Słowacji.

W nowej strategii Redan stawia na sklepy franczyzowe. Firma szuka biorców i chce przejmować sklepy franczyzowe od marek, które schodzą z rynku. Sposobem firmy na wyjście z kryzysu jest rozwój sieci sklepów dyskontowych Textilmarket, które przynoszą firmie największe zyski. Redan chce także otworzyć nową sieć sklepów multibrandowych, które zastąpią sklepy własne Trolla.
- Wprowadzenie multibrandów niesie za sobą wiele korzyści - mówi Kulawiński - Najważniejsze, to niższe koszty działania sklepów oraz szersza oferta produktów dla klientów.

Na początku w sklepach multibrandowych znajdą się marki Top Secret i Troll. Później oferta zostanie rozszerzona także o inne, komplementarne marki. Sklepy mają mieć powierzchnię od 150 m2 do 400 m2. Sieć będzie rozwijana poprzez sklepy własne oraz za pomocą franczyzy. Otwarcia pierwszych multibrandów zaplanowane są na wrzesień bieżącego roku.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.