02.09.2009

Credit House przygotowuje się na jesień

Czy wraz z wakacjami skończy się marazm w nieruchomościach?

Czas mniejszej aktywności zakupowej na rynku nieruchomości dobiega końca. Wracający z wakacji klienci mogą nakręcić koniunkturę w branży.

Na przełomie września i października Credit House planuje uruchomić portal zajmujący się tematyką kredytów hipotecznych.

- W okresie letnim przeprowadza się znacznie mniej transakcji na rynku nieruchomości, bo ludzie myślą raczej o urlopach, niż o poważnych wydatkach na przyszłość – mówi Tomasz Muzyka z Credit House. - Od września liczba sprzedanych nieruchomości powinna zacząć rosnąć.

Zainteresowanie ofertami biur nieruchomości przekłada się na kondycję branży pośrednictwa finansowego. Sytuacja jest trudna, ponieważ banki ze względu na kryzys udzielają znacznie mniej kredytów. Spada więc siła nabywcza ludności. W największych polskich miastach ceny nieruchomości spadły w przeciągu ostatniego roku o ok. 10 proc.

Pośrednicy finansowi i agencje nieruchomości starają się walczyć o klientów wszelkimi sposobami. Credit House przygotowuje nowy portal na temat oferty kredytowej banków.

- Na koniec września planujemy uruchomienie portalu zajmującego się tematyką kredytów hipotecznych – mówi Tomasz Muzyka. - Na stronie internetowej dostępne będą artykuły, porady, czy kalkulatory i zaawansowane informatycznie narzędzia umożliwiające samodzielną analizę dostępnych na rynku kredytów mieszkaniowych. Portal ten będzie ciekawym narzędziem zarówno dla specjalistów z branży jak i dla osób indywidualnych szukających kredytu hipotecznego.

CHP należy do Związku Firm Doradztwa Finansowego, który skupia 12 największych firm doradztwa finansowego na rynku oraz do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Firma rozwija się w systemie partnerskim. Sieć CHP obejmuje dziewięć jednostek własnych i cztery partnerskie. Źródłem dochodów partnera jest prowizja ze sprzedaży produktów kredytowych - przede wszystkim kredytów hipotecznych, gotówkowych i leasingu.

(gum)