Na całym świecie działa ponad 12 tys. sklepów Spar.
Środa
02.09.2009
Sieć supermarketów zaprasza klientów nie tylko na zakupy, ale także na kawę, sok i makaron z wok’a.
 

To efekt uruchomienia trzech specjalnie wyznaczonych stref. Koncepcja zakłada, że w sklepach Spar klienci będą mogli ugasić pragnienie oraz zjedzą ciepły posiłek. Treehouse juice to miejsce, gdzie można napić się soku z wyciskanych świeżych owoców, koktajli oraz szejków z dodatkiem mleka. Censa coffee bar serwuje kawę z ziaren mielonych na miejscu. Dodatkowo strefa oferuje ciastka, sałatki i kanapki. W Kitsu noodle bar można natomiast zjeść danie w postaci makaronu z wok'a.

- Tworzenie kącików Treehouse juice, Censa coffee bar oraz Kitsu noodle w marketach Spar uzależnione jest przede wszystkim od wielkości sklepów, ich lokalizacji oraz potrzeb i cech konsumentów na danym rynku. W związku z powyższym, wymienione strefy mogą funkcjonować w jednym markecie jednocześnie, jak i pojedynczo – wyjaśnia Marta Kwiatkowska, specjalista ds. marketingu Spar Polska.
Jak na razie wydzielone strefy funkcjonują w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii i w krajach Beneluksu.

Spar jest jedną z największych na świecie sieci supermarketów, która działa w 33 państwach i liczy 12 680 sklepów. Każdego dnia sieć odwiedza 10 mln klientów. Sprzedaż w roku 2008 wyniosła 27 miliardów euro. W Polsce Spar posiada 58 punktów sprzedaży. Warunkiem współpracy z siecią jest dysponowanie lokalem lub zamiar budowy placówki handlowej o powierzchni sprzedaży od 120 do 2,5 tys. m2 oraz doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

(dw)