07.09.2009

Presto w Łomży

Kilka dni temu została otwarta 9. restauracja Presto - w Łomży, a przedstawiciele sieci zapowiadają, że jeszcze w tym miesiącu otworzą kolejną pizzerię - tym razem w Olkuszu.

- Cieszymy się, że zasięgiem obejmujemy coraz odleglejsze rejony Polski – mówi Izabella Borowska, dyrektor ds. rozwoju sieci Presto. – Łomża to jedno z większych miast województwa podlaskiego i mamy nadzieję, że wkrótce nasze lokale pojawią się w kolejnych miejscach tego regionu. Restauracja w Olkuszu będzie natomiast pierwszym lokalem sieci na południu kraju, skąd mamy coraz więcej zapytań od potencjalnych franczyzobiorców.

Pizzeria Presto w Łomży Fot. Presto

Wnętrze nowo otwartej restauracji Presto Pizzeria-Trattoria. Lokal mieści się w Łomży przy ul. Polowej 6.

Wszystkie lokale Presto prowadzone są przez franczyzobiorców. W menu restauracji jest m.in. spaghetti bolognese i carbonara, lasagne, cannelloni, sałatka caprese oraz duży wybór pizzy.
- Nie brakuje też potraw bardziej wykwintnych np. carpaccio z polędwicy wołowej, zupy z owoców morza czy polędwicy w śmietanowym sosie z zielonym pieprzem – mówi Jolanta Ruszczyk, franczyzobiorczyni restauracji w Łomży.

Osoba, która chciałaby zostać franczyzobiorcą sieci Presto powinna posiadać minimum 140 tys. zł na remont i wyposażenie lokalu. Opłata wstępna jest ustalana indywidualnie i wynosi 12-16 tys. zł. W trakcie współpracy franczyzodawca pobiera opłatę bieżącą w wysokości 1-2 tys. zł miesięcznie oraz opłatę na fundusz marketingowy - 200 zł. Ponadto franczyzobiorca powinien dysponować lokalem o powierzchni minimum 110 m2.

Presto Pizzeria-Trattoria jest członkiem Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

(smoli)