05.09.2001

Siła sieci

Dobra polityka zarządzania kosztami pozwala znacznie obniżyć ceny produktów

Jak podaje "Puls Biznesu", odpowiedzią handlowców na ubożenie społeczeństwa jest ciągłe poszukiwanie nowych sposobów, na zaoferowanie konsumentowi tanich produktów.

W Polsce bardzo dynamicznie rozwijają się firmy oferujące tanie obuwie.

- Dzięki odpowiedniej polityce zarządzania kosztami udaje nam się obniżyć cenę końcową nawet o 55 proc. - mówi Mariusz Ostrowski, prezes firmy Multisoft, twórcy sieci sklepów U szewczyka.

Twórcy sieci sklepów z tanim obuwiem zakładali na początku, że ich odbiorcami staną się osoby najuboższe. Z czasem okazało się jednak, że Polacy lubią oszczędzać, nawet jeżeli nie jest to dla nich warunkiem przetrwania.

Większość sieci sklepów oferujących tanie obuwie rozwija się na zasadzie franchisingu. Ta forma rozwoju pozwala uniknąć dodatkowych badań rynku, ponieważ franchisobiorcy znają doskonale lokalne rynki.

- Franchising jest dla nas korzystną formą rozwoju. Pozwala na prowadzenie zdecydowanie dynamiczniejszej ekspansji, niż miałoby to miejsce w przypadku inwestycji własnych - zapewnia Mariusz Pinderski, dyrektor handlowy firmy Ambra.

Więcej: Monika Niewinowska, Puls Biznesu, 5 września 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0