18.09.2009

Więcej elegancji

Właściciel marki Moore, firma Markit, otwiera kolejne placówki.

Firma Markit, właściciel marki Moore, od 1982 roku zajmuje się sprzedażą konfekcji damskiej. Ubrania Moore skierowane są do kobiet, które cenią sobie elegancję i wygodę. Do sklepów wchodzi właśnie jesienna kolekcja.
Moore ma obecnie 10 salonów, z czego sześć działa na zasadzie franczyzy. W czerwcu ruszyła placówka w Lublinie, a w sierpniu w Częstochowie. Na październik przyszłego roku zaplanowane jest otwarcie nowego sklepu w Kielcach. Następna w kolejności jest Łódź.

Nowe sklepy Moore już niedługo pojawią się w Kielcach i Łodzi.

Markit chce rozwijać swoją sieć w miejscowościach liczących więcej niż 100 tys. mieszkańców. Optymalna powierzchnia sklepu, to od 60m2 do 100m2. Franczyzobiorca nie musi posiadać własnego lokalu, w jego znalezieniu pomaga firma.
- Nasza oferta franchisingowa skierowana jest do osób przedsiębiorczych, mających już doświadczenie w prowadzeniu sklepów franczyzowych – mówi Renata Leśnowolska, prezes spółki Markit Lipno.

W ramach umowy franczyzobiorca otrzymuje projekt aranżacji wnętrza, pomoc w szkoleniu personelu oraz prowadzeniu i zarządzaniu sklepem. Firma zapewnia urządzenia fiskalne z komputerem i oprogramowaniem oraz materiały reklamowe. Partnerzy mogą korzystać ze znaku towarowego bez ponoszenia opłat franczyzowych.

(mak)