19.09.2009

Powstaną kolejne Kalimby?

Kalimba Kofifi planuje otwarcie lokali franczyzowych w Łodzi i Krakowie.

Kalimba Kofifi to połączenie kawiarni dla rodziców i ich pociech, dziecięcego klubu oraz sklepu z zabawkami. Jeden lokal działa na warszawskim Żoliborzu, a możliwe, że w najbliższym czasie zostaną otwarte kolejne – w Łodzi i w Krakowie. Na ten temat prowadzone są już wstępne rozmowy.

Bliższy termin otwarcia nowych kawiarni nie jest znany, bo właścicielce i pomysłodawczyni Kalimby Natce Luniak zależy na bardzo dobrym poznaniu potencjalnych partnerów biznesowych. Zgodnie z jej założeniem, chęć prowadzenia kawiarni nie może być jedynym powodem do otwarcia filii Kalimby.

- Kalimba nie jest pomysłem stricte franczyzowym. Ja po prostu chcę, aby tego typu miejsca funkcjonowały w każdym mieście – deklaruje Luniak.

W jej przypadku otwarcie kawiarni to efekt określonego stylu życia.

- Wielu ludzi uważa, że wraz z urodzeniem dziecka kończy się życie towarzyskie. Według mnie jest inaczej – to początek kolejnego etapu – mówi Natka Luniak. Chce, żeby podobne podejście reprezentowali prowadzący lokale w kolejnych miastach.

Dlatego do współpracy franczyzowej Luniak poszukuje ludzi z podobnym charakterem. Przede wszystkim zależy jej na osobach pomysłowych, które będą rozumiały, czym jest prowadzenie kawiarni i klubu przeznaczonego dla rodziców z dziećmi.
- Do Kalimby potrzebne są osoby z pasją – to miejsce trzeba prowadzić z myślą o sobie i swoich dzieciach. Jestem otwarta na propozycje, ale szukam bardzo dokładnie – stwierdza.

(js)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Joanna Sopyło

dziennikarz