21.09.2009

Lojalność popłaca

O programach lojalnościowych dla aptek opowiada Marcin Piechocki, członek zarządu spółki Świat Zdrowia.

Dlaczego apteki zrzeszają się w sieci w ramach programów lojalnościowych?
Jeszcze niedawno większość farmaceutów nie akceptowała programów lojalnościowych. Jednak w ciągu ostatnich trzech lat aż dwie trzecie z nich zmieniło zdanie. Z pewnością zachętą są wyniki sprzedaży aptek, które postanowiły spróbować. Niektóre placówki uczestniczące w programie Świat Zdrowia już po kilku miesiącach zanotowały wzrost obrotów o 20-30 procent. Rozwój branży aptekarskiej powoduje, że pojedyncza apteka ma mniejsze szanse na rynku, niż sieć partnerska.

Marcin Piechocki, członek zarządu spółki Świat Zdrowia

Na czym polega program lojalnościowy Świata Zdrowia?
Koncepcja programu zakłada, że wszystkie uczestniczące w nim apteki działają pod wspólnym logo i nazwą. Każda z nich zachowuje jednakże odrębność poprzez umieszczenie swej własnej nazwy obok logo programu. Zebrane podczas zakupów w jednej z 1650 aptek Świata Zdrowia punkty, członkowie klubu stałego klienta mogą wymieniać na nagrody. Atutem dobrego programu lojalnościowego jest również możliwość przeprowadzania ogólnopolskich kampanii reklamowych i promocyjnych, czego pojedyncze podmioty nie są w stanie robić.

Jakie są warunki przystąpienia do Świata Zdrowia?
Po wniesieniu bezzwrotnej opłaty wpisowej w wysokości 100 zł oraz wykupieniu jednej akcji w wysokości 500 zł, apteka otrzymuje od nas wspólne dla przystępujących do programu oznakowanie zewnętrzne. Warunkiem przystąpienia do sieci Świat Zdrowia jest zobowiązanie dokonywania 65 proc. swoich zamówień w hurtowniach należących do Grupy Kapitałowej Torfarm.

rozmawiała (agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0