Poza Polską i Danią, sieć działa w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Netto nie rozwija się na zasadach franchisingu.
Czwartek
24.09.2009
Pod koniec września po raz 168 duńska sieć handlowa Netto otworzy swój sklep w Polsce.
 

Tym razem zakupy będą mogli zrobić mieszkańcy i turyści z Karpacza. Na 580 metrach kwadratowych nowej placówki poza samoobsługowym marketem, znajdzie się również stoisko mięsne oraz kiosk z prasą. Netto w Karpaczu, podobnie jak inne sklepy tej sieci w Polsce, da pracę dwunastoosobowej załodze zrekrutowanej przez Urząd Pracy.

Sieć Netto jest już obecna w najbliższej okolicy – od roku działa sklep w Szklarskiej Porębie, w sierpniu ruszyła placówka w Kowarach. Wkrótce rozpocznie się budowa pierwszego Netto w Jeleniej Górze. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie sklepów we Wrocławiu i w Wałbrzychu. Rozwój sieci na Dolnym Śląsku możliwy jest między innymi dzięki centrum logistycznemu, działającemu od ponad dwóch lat w Domasławiu pod Wrocławiem.

Obecnie Magazyn Domasław obsługuje 70 sklepów, ale jego możliwości są dwukrotnie większe, twierdzą przedstawiciele sieci.
– Jednak to wcale nie oznacza, że na liczbie 140 sklepów zakończymy nasz rozwój w regionie – mówi Sławomir Nitek, wicedyrektor Netto Polska. – Południe Polski, a zwłaszcza Dolny Śląsk, to obecnie główny kierunek naszego rozwoju

Duńska sieć osiedlowych sklepów spożywczych Netto, oferujących produkty pierwszej potrzeby, jest obecna na polskim rynku od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty została pierwsza placówka w Szczecinie. Sieć rozwija się na terenie Polski północno-zachodniej. Poza Polską i Danią, sieć działa w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Netto nie rozwija się na zasadach franchisingu.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz