30.09.2009

130 placówek w pół roku

W I półroczu 2009 roku Getin Bank kontynuował rozwój sieci sprzedaży koncentrując się na rozwoju sieci partnerskiej.

Po sześciu miesiącach tego roku, bank dysponował siecią 204 oddziałów franczyzowych. Do połowy 2008 roku miał ich 65.
- W tym roku uruchomiliśmy ponad 130 placówek - mówi Michał Handzlik, prezes Getin Banku. - Od początku naszym zamiarem było stworzenie sieci liczącej ponad 300 placówek.
W związku z tym, że franczyza rozwija się szybko władze banku podjęły decyzję o zintensyfikowaniu rozwoju tego kanału dystrybucji.

Koszt wyposażenia placówki w meble, wizualizacje, sprzęt IT i wszystkie inne elementy niezbędne do prowadzenia oddziału to 25 tys. zł. Punkty zarabiają na prowizji lub opłatach od poszczególnych produktów. Franczyzobiorcy nie ponoszą kosztów związanych z opłatami licencyjnymi i administracyjnymi.

Getin Bank otwiera jednostki franczyzowe w miejscowościach liczących 20-60 tys. mieszkańców, w lokalach położonych w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego. Przedstawiciele banku szacują, że placówka powinna zacząć przynosić zyski pomiędzy szóstym a dziewiątym miesiącem działalności.

W I półroczu 2009 roku Getin Holding wypracował zysk netto w wysokości 183,6 mln zł. W tym samym okresie grupa Getin Holding zwiększyła udziały w rynku finansowym, osiągając odpowiednio 3,8 proc. udziałów w rynku kredytów oraz 5 proc. udziałów w rynku depozytów. Działalność na rynkach zagranicznych przyniosła spółce stratę w wysokości 15,3 mln zł.

Fuzja Getin i Noble Banku

W pierwszym półroczu 2009 roku rozpoczęły się prace związane z ogłoszonym w styczniu 2008 roku połączeniem Noble Banku z Getin Bankiem. Jak zapewniają przedstawiciele banku, proces połączenia przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. KNF wyraziła zgodę na połączenie banków oraz zezwoliła Getin Holding na wykonywanie prawa głosu z ponad 75 proc. akcji Noble Banku. Wstępny termin zakończenia procesów związanych z łączeniem operacyjnym banków przewiduje się na przełom 2009 i 2010 roku. Do momentu finalizacji procesu połączenia, oba banki będą realizowały działania zgodnie z indywidualnie przyjętymi planami rozwoju.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora