Na początku października firma otworzyła trzy nowe placówki.
Czwartek
08.10.2009
W październiku zostały otwarte dwa nowe sklepy ze znakiem Milea - w Starym Sączu (woj. małopolskie) i we Włoszczowej (woj. świętokrzyskie).
 

Kolejne otwarcia planowane są w Bochni w woj. małopolskim oraz w miejscowości Kodeń w lubelskim. Firma Detal Koncept, właściciel sieci, planuje, że do końca roku będzie działało 100 sklepów z logo Milea.

- Milea to obecnie 90 placówek handlowych, z czego 38 działa na zasadach franczyzy - mówi Dariusz Bożek, prezes zarządu Detal Koncept. - W najbliższym czasie większość własnych placówek zostanie przekazana franczyzobiorcom, natomiast kilkanaście modelowych sklepów będzie służyć jako baza szkoleniowa.

Żeby zachęcić potencjalnych biorców przeprowadzona została akcja promująca koncept Milea. Franczyzobiorcy, którzy zdecydowali się przystąpić do sieci do końca września i uruchomić sklep do końca listopada, mogli liczyć na korzystniejsze warunki współpracy. W pozyskiwaniu franczyzobiorców ma również pomóc program „Otwórz własne delikatesy i jedź na zasłużone wakacje”, który obowiązuje od początku października do końca grudnia bieżącego roku. Firma prowadzi także spotkania, na których przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do sieci mogą z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu delikatesów i porozmawiać z ich właścicielem. Ponadto sieć pomaga sfinansować wizualizację zewnętrzną nowych placówek.

Zainteresowani przystąpieniem do sieci powinni dysponować kwotą minimum 50 tys. zł oraz lokalem o powierzchni od 100 do 400 m2. Franczyzobiorcy otrzymują dostęp do know–how, centralnych zakupów oraz wsparcie w zakresie aranżacji i marketingu.

(mak)