Kolporter otworzył już 10 saloników Top Press.
Poniedziałek
12.10.2009
W ramach sieci saloników prasowych Kolportera funkcjonowanie rozpoczęła nowa marka – Top Press.
 

Saloniki z logo Top Press będą lokalizowane w centrach handlowych. Nowy brand różni się tradycyjnych saloników prasowych wystrojem i standardami merchandisingowymi stosowanymi przy ułożeniu towarów. Kolporter otworzył już 10 saloników tego typu, a w najbliższych miesiącach ma ich powstać jeszcze 50.

- W oparciu o nasze doświadczenia uznaliśmy, że czas zaproponować nową koncepcję saloników prasowych, przygotowaną specjalnie na potrzeby centrów handlowych – mówi Mateusz Wiśniewski, prezes Kolportera Sieci Handlowe. - Zmienia się rynek i oczekiwania klientów. W przypadku centrów handlowych trudno mówić o lojalności osób kupujących w saloniku. Dlatego trzeba je przyciągnąć wyrazistą i atrakcyjną wizualnie koncepcją sklepu.

Losy saloników prasowych, które Kolporter wystawił na sprzedaż w sierpniu tego roku, nie są jeszcze znane. Podobno inwestycją w sieć zainteresowanych jest kilkanaście firm i funduszy inwestycyjnych nie tylko z Polski, ale również z wielu innych krajów Unii Europejskiej. Zarząd spółki nie podaje żadnych terminów dotyczących planowanego zakończenia negocjacji. Nie przesądza również o tym, czy saloniki zostaną sprzedane czy dokapitalizowane.

(mak)