15.10.2009

Zabawa pod kontrolą

Właściciele Zabawowni, punktu opieki nad dziećmi, planują otwierać kolejne placówki.

Zabawownia to firma, która zapewnia dzieciom opiekę podczas nieobecności rodziców. Zatrudnieni przez Zabawownię opiekunowie pomagają podopiecznym w odrabianiu lekcji, uczą języka angielskiego i odbierają je ze szkoły lub przedszkola. Placówka zapewnia również zajęcia edukacyjno-wychowawcze, w trakcie których dzieci w grupie rówieśników mogą rozwijać swoje zdolności – artystyczne oraz sportowe.

Wspieranie rodziców w wychowaniu ich pociech wydaje się dobrym pomysłem na biznes, podczas gdy dorośli nie mają tyle czasu, ile chcieliby poświęcić swoim dzieciom.

- Zabawownia działa od września i już w momencie jej planowania myśleliśmy o rozszerzeniu działalności na inne miasta – mówi Agata Śmiechowska-Więczkowska, współwłaścicielka. – Taką możliwość daje nam franczyza, ale wcześniej sami musimy sprawdzić, czy nasz koncept się powiedzie. Wspieranie rodziców w edukacji i wychowaniu ich pociech wydaje się dobrym pomysłem, gdy dorośli nie mają tyle czasu, ile chcieliby poświęcić swoim dzieciom – dodaje Agata Śmiechowska-Więczkowska.

Kolejne placówki Zabawowni mają powstawać w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Zainteresowani prowadzeniem tego typu punktów nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji, powinni jednak dobrze orientować się na lokalnym rynku branży przedszkolnej. Personel placówki musi mieć natomiast odpowiednie wykształcenie pedagogiczne i doświadczenie przy pracy z dziećmi.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1