19.10.2009

W poszukiwaniu zbędnych wydatków

O sposobach redukcji kosztów w przedsiębiorstwie mówi Łukasz Polak, area developer na rynku Polskim firmy Expense Reduction Analyst.

Czy w związku z kryzysem więcej firm decyduje się ograniczać swoje wydatki?
Z punktu widzenia zapotrzebowania na usługi doradcze związane z poszukiwaniem oszczędności, kryzys jest jednym z motorów napędzających ich rozwój. Naturalnie nie jedynym. Coraz więcej firm widzi potrzebę poszukiwania oszczędności w obszarach, które dotychczas były pomijane. Klienci Expense Reduction Analyst (ERA), proszą o wsparcie w zakresie redukcji kosztów, widząc w tym procesie możliwość długofalowej zmiany podejścia ich pracowników do problemu nadmiernych wydatków. Zauważamy iż kryzys jest raczej katalizatorem planowanych już działań, niż reakcją na potrzebę chwili.

Łukasz Polak, country manager Expense Reduction Analysts w Polsce.

Łukasz Polak, area developer na rynku Polskim firmy Expense Reduction Analyst.

Gdzie najłatwiej można znaleźć oszczędności?
Z pewnością najłatwiej jest znaleźć oszczędności w obszarach, którymi dotychczas firma się nie zajmowała. Okazuje się, iż można zaoszczędzić często powyżej 20 proc. ponoszonych kosztów w zakresie np.: wydatków na materiały biurowe, ubezpieczenia, druk materiałów, opłaty bankowe czy też koszty podróży służbowych. Te wskazówki naszych ekspertów są często zaskakujące dla firmy i jednocześnie pokazują, iż pozornie mało interesujące obszary ponoszonych kosztów, umiejętnie zarządzane, wpływają bezpośrednio na wzrost rentowności firmy.

rozmawiała (mak)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0