21.10.2009

Nieruchomości Północ po raz drugi w Zachodniopomorskiem

Na początku października sieć powiększyła się o punkt w Koszalinie.

Sieć agencji nieruchomości kontynuuje rozwój. Po wrześniowych otwarciach w Łodzi i Tarnowskich Górach Nieruchomości Północ zyskały kolejną placówkę w Koszalinie.

- Jeszcze w tym roku planujemy otworzyć kilka nowych placówek. Chcielibyśmy przekroczyć liczbę 20 punktów obsługi klienta – mówi Ewa Choroś, dyrektor ds. rozwoju sieci Północ Nieruchomości. - Trwają rozmowy z franczyzobiorcami zarówno w województwach, w których już działamy, jak i w nowych regionach.

Obecnie sieć Biur Nieruchomości Północ liczy 16 punktów franczyzowych oraz jeden własny.

Dla pośredników nieruchomościowych nadchodzą coraz lepsze czasy, na co wskazywać może powolna poprawa koniunktury w sektorze budownictwa w Stanach Zjednoczonych. We wrześniu rozpoczęto tam 590 tys. nowych inwestycji budowlanych. To wprawdzie o 20 tys. mniej, niż spodziewali się analitycy, ale w porównaniu z danymi sierpniowymi zanotowano wzrost na poziomie 0,5 proc. Według specjalistów to sektory nieruchomości i budownictwa dadzą impuls do powrotu prosperity w światowej gospodarce. Właśnie te branże jako pierwsze odczuły kryzys finansowy.

(gum)