Franczyza w torebce

Piątek
23.10.2009
Pod koniec października zostanie otwarty pierwszy salon Coccinelle działający na zasadach franczyzy.
 

Coccinelle to marka włoskich torebek, która na świecie istnieje od 1978 roku. W Polsce dystrybucją produktów z tym znakiem zajmuje się Powierza Family Company. Pierwszy, flagowy salon Coccinelle powstał w grudniu 2007 roku w Warszawie na Placu Trzech Krzyży. Później powstały jeszcze trzy punkty w: Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Już niedługo zostanie otwarty pierwszy sklep franczyzowy. Nowy salon Coccinelle mieści się w Bielsku Białej, w C.H. Sfera, a jego uroczyste otwarcie odbędzie się 28 października.

- Jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z potencjalnymi partnerami w Krakowie, Katowicach, Gdyni i Gdańsku. Otwarcia zaplanowane są na 2010 rok – mówi Marcin Powierza, dyrektor zarządzający Powierza Family Company.- W pierwszym kwartale przyszłego roku chcemy otworzyć kolejny salon Coccinelle w Warszawie, będzie to trzecia placówka własna działająca w stolicy.

Salony Coccinelle znajdują się w miastach liczących więcej niż 150 tys. mieszkańców. Są ulokowane w centrach handlowych, a ich minimalna powierzchnia, to 40 m2. Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci Coccinelle powinny liczyć się z wydatkami na poziomie 250-300 tys. zł netto, bowiem tyle wynoszą koszty aranżacji wnętrza i zatowarowania. Okres zwroty inwestycji trwa średnio 3 lata. W ramach umowy franczyzowej firma zapewnia szkolenia z technik sprzedaży i ze znajomości produktów, pomaga w doborze kolekcji oraz doradza w zakresie merchandisingu i visual merchandisingu. Franczyzobiorca otrzyma również wsparcie działań reklamowych, promocyjnych i PR-owych.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.