26.10.2009

Herbata z wyspy

Firma Tea For You tworzy sieć franczyzowych stoisk z herbatą i kawą.

Stoiska będą otwierane w postaci modułów handlowych, tzw. wysp, instalowanych głównie w centrach handlowych. Koncept ten pozwala pomniejszyć koszty związane z umową najmu, bowiem powierzchnia wyspy to tylko 7-8 m2, co przekłada się na czynsz w wysokości 1,4-2,2 tys. zł miesięcznie.

Stoisko Tea For You Fot. Tea For You

Stoiska Tea For You będą otwierane w postaci modułów handlowych, tzw. wysp, instalowanych głównie w centrach handlowych.

- Tylko do końca roku punkty tego typu będziemy sprzedawać w promocyjnej cenie nieprzekraczającej 27 tys. zł, oczywiście łącznie z zatowarowaniem – mówi Jarosław Głowski, prezes zarządu Tea For You. – Ponadto pomagamy w zdobyciu dotacji unijnej na założenie własnej firmy w wysokości nawet 40 tys. zł – dodaje.

Franczyzodawca nie pobiera opłaty franczyzowej, jej odpowiednikiem jest zobowiązanie się franczyzobiorcy do zakupu herbaty i kawy wyłącznie od centrali firmy. Przedstawiciele firmy twierdzą, że wyspa zaczyna być rentowna po trzech miesiącach działania, a szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi 12 miesięcy.

Na razie działają dwie wyspy Tea For You – w Tesco w Olsztynie i Pile. Pod koniec listopada ma zastać otwarty punkt firmy w rzeszowskiej galerii Nowy Świat. Do końca br. franczyzodawca chce, aby działało pięć wysp z logo Tea For You.

(smoli)