Franczyzobiorcy przystępując do sieci Multita otrzymują możliwość sprzedaży ofert podróży ok. 40 touroperatorów.
Sobota
31.10.2009
Multita, sieć biur podróży, rozpoczyna rozwój na zasadzie franczyzy. Pierwsze cztery placówki powstaną do połowy grudnia 2009 roku.
 

Strategia rozwoju sieci obejmuje budowę placówek w miejscowościach, gdzie dostęp do usług turystycznych jest ograniczony.
– Mimo spowolnienia gospodarczego zauważamy spory ruch w biznesie turystycznym. Dotyczy to szczególnie biur pośredniczących w sprzedaży usług wielu touroperatorów. Stałe umowy regulujące warunki współpracy z firmami turystycznymi uodparniają multiagencje na wahania rynku podróży. Korzyścią jest również dostęp do zróżnicowanej oferty produktowej, która umożliwia elastyczne podejście do klientów i pozwala na szybką reakcję na ich potrzeby – mówi Roman Fon, wiceprezes sieci multiagencyjnych biur podróży Multita.

Przystępując do sieci Multita, franczyzobiorcy otrzymują możliwość sprzedaży ofert podróży ok. 40 touroperatorów. Jest to prawie 99 proc. dostępnych w Polsce usług turystycznych, takich jak: wycieczki, bilety lotnicze, hotele, wynajem samochodów itd. Dzięki temu partner sieci dysponuje zróżnicowaną ofertą turystyczną w porównaniu do biur podróży związanych wyłącznie z jednym touroperatorem. Franczyzobiorcy mogą również samodzielne nawiązywać współpracę z firmami turystycznymi, które dotychczas nie działały z Multitą. Partnerstwo z Multitą może być również uzupełnieniem działalności, którą franczyzobiorca już prowadzi. Partner sieci zobowiązany jest jednak do zawieszenia obok logo własnej firmy szyldu Multity.

Partnerzy sieci otrzymują pełne know-how prowadzenia salonu sprzedaży usług turystycznych, stałe doradztwo i opiekę ze strony franczyzodawcy. Oprócz tego zostają wyposażeni w platformę internetową, zawierającą ponad 10 mln ofert turystycznych oraz są objęci wsparciem marketingowym centrali.

Koszt inwestycji w biuro podróży Multita wynosi ok. 60 tys. zł. Kwota zawiera m.in.: wyposażenie dwustanowiskowego biura podróży (meble, sprzęt biurowy), know-how, szkolenia dla partnerów Multita i ich pracowników oraz rozbudowane zaplecze technologiczne w postaci wyświetlaczy elektronicznych prezentujących aktualne oferty turystyczne dostępne w agencjach Multita.

(mk)


doradca we franczyzie

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Pensjonat - warto czy nie?

To bardzo ciekawy temat. Warty zbadania. color switch little big snake

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hotelik

Thanks for the useful post, I go to your site just in search of such information 192.168.1.1

23 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Hotelik

Ciężko jest wybrać dobre miejsce co nie :D Też mnie co roku trapił ten problem. Ale w zeszłym roku ten wpis https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ pomógł mi...

23 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Domki zamiast hotelu

Nad morzem to w sumie ciężki wybór bo i domków i hoteli jest multum. Ja co roku posiłkuję się tym blogiem https://www.morzeweb.pl/blog/gdzie-nad-baltyk/ w wyborze...

24 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Pensjonat - taki pomysł od dawna chodzi mi po głowie. Zawsze chciałem prowadzić własny biznes jednak zawsze nie było czasu lub praca pochłaniała całkowicie. Tymczasem...

2 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Betrug!!!!. Wir haben in Warschau-Modlin ein Auto mit mehr Schäden erhalten als im Übergabeprotokoll angegeben. Das haben wir dem Mitarbeiter sofort gemeldet. Bei...

28 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Organizacja wycieczek

Android mobiles may give some delay due to low battery, network problems this web is used. web.whatsapp.com

50 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Organizacja wycieczek

Android mobiles may give some delay due to low battery, network problems this web is used. web.whatsapp.com

50 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018