Muszkieterowie otworzyli kolejną stację

Wtorek
03.11.2009
W ramach rozwoju własnej sieci stacji benzynowych grupa Muszkieterów otworzyła kolejną placówkę, tym razem w Pszczynie w województwie śląskim.
 

Stacje paliw budowane przy sklepach Intermarche to stały element strategii, który zakłada uzupełnienie oferty jej sklepów. Obecnie pod logo Intermarche działa 21 stacji. Nowa placówka posiada standardową ofertę: benzynę, olej napędowy oraz gaz LPG. Jakość paliw na stacjach należących do grupy Muszkieterów jest na bieżąco kontrolowana przez Orlen Laboratorium, ponieważ są one włączone do monitoringu jakości paliw BAQ.

Klienci mogą również zrobić najpotrzebniejsze zakupy w sklepie działającym na samej stacji.
- W tej chwili testujemy taki format obiektów - mówi Aleksander Hołoga, odpowiedzialny za rozwój stacji benzynowych Intermarche. - Po około pół roku będziemy w stanie ocenić, czy nowy koncept przypadł do gustu klientom i czy zaproponowana przez nas oferta asortymentowa jest w pełni dopasowana do potrzeb konsumentów. Jeśli taki format się sprawdzi, będziemy dążyli do tego, by placówki tego typu stały się standardem w naszej sieci – dodaje.
Jak zapewniają przedstawiciele,d ocelowo stacje benzynowe będą funkcjonować przy każdym supermarkecie Intermarche, jeśli tylko ich uruchomienie będzie tam możliwe.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 160 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarche oraz supermarketami typu dom i ogród Bricomarche. Sieć handlowa grupy Muszkieterów liczy obecnie 141 supermarketów Intermarche oraz 67 sklepów Bricomarche. Plany strategiczne Grupy zakładają ekspansję sieci głownie w małych i średnich miejscowościach, o wielkości do 70 tys. mieszkańców.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz