W ramach grupy Eko Holding działa łącznie ponad 700 punktów sprzedaży.
Wtorek
03.11.2009
Niektóre sieci franczyzowe rozwijają się tylko w wybranych województwach, a mimo to mogą liczyć nawet pół tysiąca placówek.
 

Tak jest w przypadku sieci sklepów Rabat, która aktualnie składa się z 476 sklepów zlokalizowanych w pięciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i wielkopolskim. Najnowsza placówka została uruchomiona w Nysie (woj. opolskie).

- W przyszłym roku planujemy kolejne otwarcia, w efekcie czego chcemy dojść do liczby 600 punktów sprzedaży – mówi Katarzyna Jurewicz z biura prasowego Eko Holding, właściciela sklepów Rabat i Eko.

Eko Holding chciałby pod koniec roku zaistnieć na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych, jednak ostateczną decyzję uzależnia od sytuacji na rynku. Kapitał pozyskany z emisji akcji zostanie przeznaczony m.in. na rozwój bazy logistycznej oraz przejęcia.

Przystąpienie do sieci Rabat nie wiąże się z żadną opłatą stałą. Jedyne koszty jakie ponosi franczyzobiorca to wydatki na przystosowanie sklepu do standardów sieci, a te zależą już od wielkości placówki. Minimalna powierzchnia punktu sprzedaży Rabat to 60 m2.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.