Trzy hurtownie w październiku

Sieć Sorens liczy obecnie 8 placówek, z czego w samym październiku wystartowały trzy nowe oddziały w Warszawie, Bydgoszczy oraz Lublinie.
Piątek
06.11.2009
Nowe placówki sieci hurtowni odzieżowych Sorens powstały w Lublinie, Bydgoszczy i Warszawie.
 

Sorens to sieć hurtowni, która zajmuje się importem odzieży używanej oraz końcówek kolekcji nowej odzieży (outlet) z Anglii i innych krajów Europy.
- Na początku tego roku postanowiliśmy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest stworzenie własnej sieci dystrybucji w branży odzieży outlet oraz second hand. Jest to ogromne wyzwanie z uwagi na duże rozdrobnienie rynku odbiorców i dostawców – mówi Marcin Uliński, dyrektor ds. marketingu Sorens Fashion.

Sieć Sorens liczy obecnie 8 placówek, z czego w samym październiku wystartowały trzy nowe oddziały w Warszawie, Bydgoszczy oraz Lublinie.
- W planach na bieżacy rok mamy jeszcze punkty w województwach zachodniopomorskim i łódzkim oraz pierwszy oddział zagraniczny. Mam nadzieję, że nasze plany znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości – mówi Marcin Uliński.

Aby założyć własny outlet lub second hand w sieci Sorens trzeba dysponować kwotą 40 tys. zł - 60 tys. zł, która zostanie przeznaczona na zakup towaru oraz wyposażenie hurtowni. Franczyzobiorca samodzielnie poszukuje lokalu o powierzchni minimum 100 m2, który następnie jest akceptowany przez centralę.

- Hurtownie z naszej branży kojarzą się z garażami, piwnicami, zimnymi halami - nam zależy, aby zmienić wizerunek hurtowni odzieży outlet i secondhand. Chcemy, aby klient oprócz zadowolenia z towaru, który może u nas nabyć, czerpał także przyjemność z poziomu obsługi oraz miejsca, w którym jest obsługiwany – mówi Marcin Uliński.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.