Piątek
13.11.2009
Cyfrowy Polsat chce przejąć sieć sklepów mPunkt. Dotychczas mPunkt sprzedawał aktywacje telefonii komórkowej Plus. Czy tak samo będzie pod wodzą nowego właściciela?
 

Cyfrowy Polsat chce poszerzyć sieć sprzedaży usług zintegrowanych (telewizja, telefon, Internet), dlatego kupuje 45 proc. udziałów w spółce mPunkt za 24,6 mln złotych. Docelowo Cyfrowy Polsat zamierza nabyć pakiet większościowy, jeśli tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrazi zgodę na przeprowadzenie transakcji.

- Jest to kolejny ważny krok w realizacji naszej strategii multioperatora, polegający na rozwoju sieci sprzedaży usług zintegrowanych, które planujemy wprowadzić w 2010 r. – mówi Dominik Libicki, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu. - Zamierzamy kontynuować współpracę mPunktu z Polkomtelem. Co więcej, jesteśmy gotowi bardzo silnie wspierać sprzedaż produktów i usług Polkomtela, ponieważ wprowadzane przez Cyfrowy Polsat usługi zintegrowane nie będą stanowiły bezpośredniej konkurencji dla pojedynczych usług telekomunikacyjnych sprzedawanych przez tego operatora – dodaje.

Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu twierdzi, że spółka po przejęciu mPunktu zamierza pozostawić dotychczasowe logo sieci oraz dołączyć swój znak firmowy.

Mpunkt to sieć ponad 200 sklepów działających w 150 miastach Polski, oferujących produkty i usługi związane z telefonią komórkową. Prawie 180 placówek jest prowadzonych przez franczyzobiorców. Przychody mPunktu za ubiegły rok wyniosły 571 mln zł zaś w I połowie 2009 r. - 238 mln zł. Zysk netto wypracowany przez spółkę w 2008 wyniósł 1,9 mln zł, oraz 1,5 mln zł w I połowie br.

(smoli)