Niedziela
15.11.2009
Sieć Lewiatan skurczy się o 100 sklepów. Lewiatan rezygnuje ze współpracy ze sklepami, które nie spełniają standardów sieci.
 

Połowa z wytypowanych placówek została już zamknięta, właściciele pozostałych pięćdziesięciu sklepów mają czas do końca przyszłego roku na poprawę. Jeśli im się to uda, wówczas pozostaną w strukturach sieci.

Do sieci Lewiatan przystępują przede wszystkim właściciele już działających sklepów. Lewiatan proponuje współpracę nie tylko tym placówkom, które zlokalizowane są w miastach. W strukturach sieci mile widziane są również punkty handlowe działające na wsiach.
- Sklepy zrzeszone w naszej sieci są różnej wielkości – ich powierzchni waha się od 70 m2 do 400 m2. Właściciele przystępując do sieci, zyskują m.in. kontakty do kilkudziesięciu producentów, u których sieć ma wynegocjowane warunki zakupu, niemożliwe do osiągnięcia dla pojedynczego przedsiębiorcy – mówi Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding.

Franczyzodawca nie pobiera od franczyzobiorcy opłaty wstępnej. Wysokość inwestycji wynikającej z potrzeby dostosowania działającego już sklepu spożywczego do standardów Lewiatana jest uzależniona od zakresu prac, które są niezbędne do wykonania. W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany płacić franczyzodawcy opłatę bieżącą w wysokości od 70 do 300 zł – w zależności od kategorii sklepu i lokalizacji. Nie ma opłat na fundusz reklamowy, kampanie promocyjne sieci franczyzodawca prowadzi na własny koszt.

- Zmiany systemowe, z jakimi mieliśmy do czynienia na przełomie lat 80. i 90., zaowocowały powstaniem gigantycznej liczby sklepów. Nie zawsze jednak te placówki handlowe dawały sobie radę w warunkach rosnącej konkurencji – mówi Wojciech Kruszewski. – Myśl o tym, aby dać im nowoczesną technologię i cały know-how prowadzenia działalności handlowej oraz wykorzystywanie efektu skali, chociażby poprzez możliwości czynienia wspólnych zakupów była podstawą budowy sieci franczyzowej, jaką jest Lewiatan – dodaje.

Obecnie do sieci Lewiatan należy prawie 2300 sklepów franczyzowych. Łączne obroty punktów należących do sieci wyniosły w ubiegłym roku około 5 mld złotych.

(smoli)


POPULARNE NA FORUM

Zarabianie przez internet

Zarabianie w necie we współczesnych czasach stało się bardzo modne. Sama korzystam z butików online, bo to wygodne zakupy. Prowadzę również bloga...

2 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
E-papierosy na cenzurowanym

This was a shocking post. It has some look at here fundamental data on this subject. my gmail login

4 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Zarabianie przez internet

Ostatnio zauważyłam, że popularne sa programy partnerskie i zarabianie w ten sposób przez internet. Może ktoś z was dorabia sobie właśnie w ten sposób Chyba tutaj...

2 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Programy partnerskie

Zastanawiam się w jaki sposób dorobić sobie przez internet. Zainteresowały mnie [url=https://make-cash.pl/katalog-serwisow/programy-partnerskie-afiliacja/]niedawno...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Sklep w modelu franczyzy

Dzień dobry, Rozważam razem z żoną otwarcie własnej działalności na zasadzie franczyzy, w mieście o liczbie ludności powyżej 300 tysięcy. Bierzemy pod uwagę...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018