17.11.2009

Podsumowanie w Sfinksie

Grupa Sfinks zamknęła trzeci kwartał stratą netto na poziomie 10,2 mln zł.

Po trzech kwartałach bieżącego roku Sfinks Polska wypracował 136,2 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 531 tys. zł.
- Sfinks jest w trakcie intensywnych zmian, i zanim będziemy mogli cieszyć się z efektów zapoczątkowanego niedawno programu poprawy jakości i efektywności, czeka nas jeszcze dużo pracy. Zaniedbania w zakresie zarządzania w poprzednich latach i pierwszych miesiącach bieżącego roku były bardzo duże, dlatego trudno spodziewać się pełnej naprawy sytuacji w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Jesteśmy jednak na dobrej drodze. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, należy oczekiwać, że pozytywny efekt tych działań będzie widoczny dopiero w wynikach przyszłego roku - mówi Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska.

Wnętrze restauracji Sphinx Fot. Sfinks Polska

Sfinks Polska zarządza obecnie 112 restauracjami. Posiada 97 placówek Sphinx, 10 Chłopskiego Jadła i 5 WOOK.

We wrześniu w Sfinksie ruszyła lawina zmian, które mają na celu poprawę kondycji spółki. Zmieniły się zasady współpracy z franczyzobiorcami, które nie wszystkim zainteresowanym przypadły do gustu i w efekcie z sieci zniknęło kilkanaście restauracji. Jednak ich miejsce szybko zajęła cała sieć, bowiem w październiku Sfinks podpisał umowę warunkową kupna Da Grasso, spółki zarządzającej siecią pizzerii. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca stycznia przyszłego roku. Po przejęciu sieci liczącej ok. 180 lokali, Sfinks będzie największą firmą restauracyjną pod względem liczby zarządzanych placówek.

(mak)