Redan podaje wyniki

Redan SA jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Textilmarket, które liczą łącznie prawie 350 sklepów.
Środa
18.11.2009
Grupa Kapitałowa Redan trzeci kwartał zamknęła stratą w wysokości prawie 4 mln zł.
 

Przychody ze sprzedaży, jakie firma osiągnęła w minionym kwartale, są porównywalne do wyników osiągniętych w tym samym okresie ubiegłego roku i wynoszą 70 mln zł. Od początku roku sprzedaż wyniosła 208, 4 mln zł. Strata na sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku wyniosła 4,4 mln zł, a strata netto 3,8 mln zł.

- Największe zyski przyniosła spółce sieć Textilmarket działająca w sektorze dyskontowym. Jej udział w ogólnej sprzedaży Grupy Redan, wzrósł po III kwartale do 47 proc.
- Na korzystne wyniki Textilmarket złożyło się kilka czynników. Najważniejszym okazało się wprowadzenie zmian w zakresie oferty sieci i dostosowanie asortymentu do potrzeb klientów oraz wprowadzenie nowych grup produktów. Na wyniki wpływ miało również aktywne zarządzanie cenami i skutecznie prowadzone wyprzedaże – mówi Piotr Kulawiński, prezes zarządu Redan. - Textilmarket charakteryzuje się wysoką dynamiką rozwoju, od początku 2009 roku otworzyliśmy 18 nowych placówek, a do końca roku planujemy otwarcie kolejnych pięciu sklepów.

W sektorze modowym największe zmiany przeszła sieć Troll, w której zlikwidowano nierentowne sklepy własne. Jej dalszy rozwój będzie odbywał się poprzez franczyzę. Ubrania tej marki pojawią się również w nowej sieci sklepów multibrandowych Top Secret and Friends. Do końca roku Redan planuje otwarcie dwóch nowych placówek i przekształcenie czterech dotychczasowych placówek Top Secret. Sama marka Top Secret radzi sobie całkiem nieźle i od początku roku zanotowała prawie 70 mln zł przychodów ze sprzedaży.

- Sprzedaż marki Top Secret działającej w sektorze modowym wzrosła i wyniosła 69,8 mln zł za trzy kwartały tego roku. Odwrotna tendencja dotyczyła marży handlowej, która osiągnęła poziom 44,4 proc., to jest o prawie 17 punktów procentowych mniej niż rok temu – mówi Kulawiński. - Na jej spadek wpłynęło przede wszystkim bardzo znaczące i szybkie osłabienie polskiej waluty wobec amerykańskiego dolara oraz prowadzenie agresywnych przecen wynikających z obniżenia się popytu wśród klientów. Receptą Redanu na takie warunki rynkowe były zmiany w produkcie. Dzięki temu w październiku marża handlowa w Top Secret wróciła do poziomów z lat poprzednich.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018