18.11.2009

Wakacje przez internet

Spółka zależna Rainbow Tours, Travelovo, uruchomiła program partnerski.

Mogą z niego skorzystać wszyscy, którzy chcą w internecie prowadzić sprzedaż usług turystycznych. Jak przekonują przedstawiciele firmy, program przygotowany przez Travelovo pozwala na proste i szybkie uruchomienie serwisu do sprzedaży on-line biletów lotniczych, hoteli, wczasów i wycieczek oraz wynajmu samochodu. Firma zamierza także rozbudować program partnerski o ubezpieczenia, rejsy oraz zwiększyć bazy hotelowe i systemy rezerwacyjne do sprzedaży biletów lotniczych i innych produktów.

Żeby zostać partnerem wystarczy mieć zarejestrowaną domenę i zgłosić się do Travelovo.

Żeby zostać partnerem wystarczy mieć zarejestrowaną domenę i zgłosić się do Travelovo. Po nawiązaniu współpracy partner umieszcza w swoim serwisie internetowym zakładkę lub wyszukiwarkę Travelovo.

- Z zainteresowaniem przyglądam się pomysłom wdrażanym przez Travelovo. Oczywiście, my również korzystamy z różnorodnych rozwiązań proponowanych przez naszą spółkę – mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Jak twierdzą eksperci z branży, turystyka on-line jest najszybciej rozwijającą się działalnością e-commerce w internecie.
- Wszystko, co jest warte uwagi w sprzedaży on-line produktów turystycznych, będzie można znaleźć w programie partnerskim - dodaje Artur Piwowar, prezes Travelovo.

Jeśli gość odwiedzający stronę internetową partnera, dokona przez nią rezerwacji on-line, firma wypłaca prowizję. Prowizja wypłacana jest albo w stałej kwocie np. od biletu lotniczego lub wynosi procent od wartości zarezerwowanej usługi np. od rezerwacji hotelowej.

Spółka jest w trakcie rozmów z potencjalnymi partnerami. Jej przedstawiciele szacują, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy uda się wdrożyć nowe rozwiązanie w około 50 serwisach internetowych – zarówno tych zawiązanych z branżą turystyczną, jak i inną obejmującą e-commerce. Obecnie w sieci działa 12 serwisów własnych i 9 partnerskich.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora