Wiele marek w jednym sklepie

Piątek
20.11.2009
Na takiej zasadzie działają placówki City Hell należące do firmy Outlet Polska. Do końca roku sieć będzie liczyła 10 sklepów.
 

Outlet Polska Group jest importerem i dystrybutorem odzieży oraz obuwia outletowego. Firma posiada centralną hurtownię w Opolu, siedem podhurtowni oraz sklepy detaliczne działające pod szyldem City Hell. W skład asortymentu sklepu wchodzą produkty takich marek jak Mexx, Puma, Wrangler i Levis.
- Polacy coraz częściej sięgają po markową odzież – twierdzi Adam Bilik, współwłaściciel Outlet Polska. - Ubrania z logo znanych firm w przystępnych cenach budziły kiedyś duże wątpliwości. Dziś, kiedy końcówki kolekcji są tańsze, prawie każdy może pozwolić sobie na zakup markowych ubrań i butów.

W City Hell działa osiem sklepów, a z końcem roku powinno ich być już dziesięć.
- Sieć jest otwarta na ambitnych i samodzielnych partnerów. Planujemy otwierać salony sprzedaży we wszystkich większych miastach. Outlet Polska zarabia przede wszystkim na towarze kupowanym przez franczyzobiorców – mówi Adam Bilik.

Przedsiębiorca chętny do współpracy z City Hell może liczyć na wszelką pomoc przy planowaniu przedsięwzięcia: od wyboru lokalu do doboru asortymentu. Outlet Polska oferuje szkolenia w zakresie kształtowania własnej polityki cenowej. W zamian jednak potencjalny partner musi posiadać kapitał inwestycyjny, który pokryje koszty zatowarowania (600 zł-1 tys. zł/m2 sklepu) oraz opłaty licencyjnej w wysokości 1,9 tys. zł brutto.

(dw)