23.11.2009

Wawel rozszerza sieć

Z myślą o wielbicielach czekolady Wawel otworzył kolejny sklep.

Nowa placówka znajduje się przy ul. Gdańskiej 55 w Bydgoszczy. Jest to czternasty salon pod szyldem Wawel w Polsce. Sklep znajduje się przy jednej z głównych ulic w centrum miasta. Mieści się w nim mini kawiarenka, w której klienci mogą napić się kawy oraz gorącej czekolady o różnych smakach, np. „wiśniowe zauroczenie” czy „cynamonowe wyspy”.

Obecnie sieć salonów Wawel z pijalniami czekolady to 14 lokalizacji na terenie Polski.

Sklep fabryczny Wawel jest dodatkową „słodką” atrakcją handlową ulicy Gdańskiej, przy której swoje siedziby ma wiele firm i instytucji. W pobliżu znajduje się również kompleks szkół muzycznych, od podstawówki po akademię. Uczniowie i studenci po zajęciach wstępują do nowego salonu na czekoladę i batonika.
- Pijalnia czekolady to idealne miejsce na zimowe popołudnia i wieczory – mówi Marta Więcek, młoda mieszkanka Bydgoszczy.

Otwarcie kolejnego salonu firmowego to realizacja długofalowej strategii firmy Wawel, która zakłada stopniowe rozszerzanie sieci sklepów pod własną marką.
- Obecnie sieć salonów Wawel z pijalniami czekolady to 14 lokali na terenie Polski - mówi Agata Zawora, menedżer ds. rozwoju sieci detalicznej Wawel. - W najbliższych miesiącach planujemy kolejne otwarcia.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora