Dent-a-Medica chce w krótkim czasie stworzyć sieć medyczną. Posłużyć do tego przede wszystkim ruszająca właśnie budowa sieci franczyzowej.
Wtorek
24.11.2009
Spółka zarządzająca franczyzową siecią klinik stomatologicznych chce przeprowadzić do końca 2009 roku prywatną ofertę akcji o wartości ok. 1 mln zł.
 

W połowie grudnia firma ma zadebiutować na NewConnect. W ciągu dwóch kolejnych lat przeniesie się zaś na rynek regulowany GPW.
- Myślimy o rynku regulowanym, jednak ze względu na stadium rozwoju firmy zdecydowaliśmy, że lepiej będzie pozyskać mniejsze środki teraz, kosztem bardzo małego rozwodnienia akcjonariatu. Na rynek regulowany przejdziemy najprawdopodobniej w 2011-2012 roku, gdy osiągniemy wyższe wyniki finansowe - mówi Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical.

Wartość rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce, na którym działa Dent-a-Medical, szacowana jest w 2009 roku ok. 28 mld zł. Rynek ten rośnie w tempie ok. 10 proc. rocznie. Z tego wartość rynku usług stomatologicznych ocenia się na ponad 3,6 mld zł, a tempo wzrostu na ok. 20-30 proc. rocznie. Spółka wykorzysta środki pozyskane z emisji akcji na zdobycie istotnego udziału w tym rynku, głównie poprzez rozwój sieci franczyzowej.

- Przy wykorzystaniu środków z emisji akcji chcemy skorzystać z mocnego wzrostu wartości rynku i w krótkim czasie stworzyć potężną sieć medyczną - zapowiada Mariusz Andrych. - Posłuży do tego przede wszystkim ruszająca właśnie budowa sieci franczyzowej. Dzięki niej zaoferujemy naszym klientom dostęp docelowo do nawet 200 placówek w całym kraju. Da nam to możliwość obsługi dużych firm o ogólnopolskim zasięgu, niezależnie od miejsca przebywania ich pracowników.

Jak przekonują przedstawiciele firmy, franczyzobiorcy korzystać będą z efektu skali, tzn. z większej ilości klientów w ich placówkach, z dostępu do tańszego sprzętu i materiałów medycznych oraz z prowadzonych przez Dent-a-Medical działań promocyjnych.
- Ma to być pierwsza tego typu wyspecjalizowana sieć klinik w Polsce, stąd łatwiej będzie budować jej rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów - komentuje Andrych.

Spółka działa na mocno rozwijającym się rynku prywatnej opieki medycznej, świadcząc usługi na tyle specjalistyczne, że nie prowadzi bezpośredniej konkurencji z innymi sieciami medycznymi obecnymi na rynku.

- Z rozwojem Dent-a-Medical możemy wchodzić w kooperację z największymi sieciami na rynku. Wspólnym klientom możemy zapewnić dostęp do specjalistów pracujących na nowoczesnym, a przez to również bardzo kosztownym sprzęcie. To oznaczałoby dla naszych partnerów duże oszczędności - podsumowuje Mariusz Andrych.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018