24.11.2009

Dent-a-Medical chce na NewConnect

Spółka zarządzająca franczyzową siecią klinik stomatologicznych chce przeprowadzić do końca 2009 roku prywatną ofertę akcji o wartości ok. 1 mln zł.

W połowie grudnia firma ma zadebiutować na NewConnect. W ciągu dwóch kolejnych lat przeniesie się zaś na rynek regulowany GPW.
- Myślimy o rynku regulowanym, jednak ze względu na stadium rozwoju firmy zdecydowaliśmy, że lepiej będzie pozyskać mniejsze środki teraz, kosztem bardzo małego rozwodnienia akcjonariatu. Na rynek regulowany przejdziemy najprawdopodobniej w 2011-2012 roku, gdy osiągniemy wyższe wyniki finansowe - mówi Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical.

Dent-a-Medica chce w krótkim czasie stworzyć sieć medyczną. Posłużyć do tego przede wszystkim ruszająca właśnie budowa sieci franczyzowej.

Wartość rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce, na którym działa Dent-a-Medical, szacowana jest w 2009 roku ok. 28 mld zł. Rynek ten rośnie w tempie ok. 10 proc. rocznie. Z tego wartość rynku usług stomatologicznych ocenia się na ponad 3,6 mld zł, a tempo wzrostu na ok. 20-30 proc. rocznie. Spółka wykorzysta środki pozyskane z emisji akcji na zdobycie istotnego udziału w tym rynku, głównie poprzez rozwój sieci franczyzowej.

- Przy wykorzystaniu środków z emisji akcji chcemy skorzystać z mocnego wzrostu wartości rynku i w krótkim czasie stworzyć potężną sieć medyczną - zapowiada Mariusz Andrych. - Posłuży do tego przede wszystkim ruszająca właśnie budowa sieci franczyzowej. Dzięki niej zaoferujemy naszym klientom dostęp docelowo do nawet 200 placówek w całym kraju. Da nam to możliwość obsługi dużych firm o ogólnopolskim zasięgu, niezależnie od miejsca przebywania ich pracowników.

Jak przekonują przedstawiciele firmy, franczyzobiorcy korzystać będą z efektu skali, tzn. z większej ilości klientów w ich placówkach, z dostępu do tańszego sprzętu i materiałów medycznych oraz z prowadzonych przez Dent-a-Medical działań promocyjnych.
- Ma to być pierwsza tego typu wyspecjalizowana sieć klinik w Polsce, stąd łatwiej będzie budować jej rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów - komentuje Andrych.

Spółka działa na mocno rozwijającym się rynku prywatnej opieki medycznej, świadcząc usługi na tyle specjalistyczne, że nie prowadzi bezpośredniej konkurencji z innymi sieciami medycznymi obecnymi na rynku.

- Z rozwojem Dent-a-Medical możemy wchodzić w kooperację z największymi sieciami na rynku. Wspólnym klientom możemy zapewnić dostęp do specjalistów pracujących na nowoczesnym, a przez to również bardzo kosztownym sprzęcie. To oznaczałoby dla naszych partnerów duże oszczędności - podsumowuje Mariusz Andrych.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora