Triceps.pl to sieć sklepów z suplementami diety, odżywkami oraz sprzętem i odzieżą fitness.
Piątek
27.11.2009
Triceps.pl otworzył sklep franczyzowy w Nysie.
 

Firma powstała w 2002 roku i początkowo działała wyłącznie w Internecie. Jednak już po dwóch latach rozpoczęła budowę sieci.
- Głównym filarem działalności firmy Triceps.pl pozostaje niezmiennie sklep internetowy, który niedawno został przebudowany. Pierwsza jednostka, centrala i punkt własny, powstała we Wrocławiu, a po trzech latach funkcjonowania i sprawdzania koncepcji ruszyła budowa sieci franczyzowej – mówi Michał Wasilewski, właściciel sieci Triceps.pl. - Pierwszy sklep działający na zasadzie franczyzy powstał w Krakowie, a 23 listopada w Nysie w województwie opolskim otworzyliśmy nasz czwarty punkt franczyzowy.

Na przyszły rok firma planuje dalszy rozwój i rozbudowę sieci franczyzowej.
- W przyszłym roku planujemy otworzyć cztery placówki w większych miastach Polski oraz wzmocnić przekaz marketingowy w mediach - mówi Michał Wasilewski.- Chcemy też w dalszym ciągu rozwijać inne kontrolowane przez nas portale internetowe, zwłaszcza platformę do internetowej pomocy treningowej opierającej się na metodzie e-usług interaktywnych. Planujemy również stworzyć miesięcznik o pracy nad sylwetką, który powinien ukazać się w pierwszym kwartale 2010 roku.

Przewidywana kwota inwestycji wynosi 20-40 tys. zł w przypadku stoiska Triceps.pl w centrum handlowym. Sklep o powierzchni powyżej 15 m2 to wydatek rzędu 30-60 tys. zł. Opłata licencyjna wynosi 5 tys. zł. W ramach tej licencyjnej firma zapewnia szkolenia i doradztwo niezbędne do rozpoczęcia działalności oraz pomoc przy wyborze idealnej lokalizacji.

(mak)