08.12.2009

4 nowe franczyzy i 140 sklepów

W listopadzie 2009 roku spółka Sklepy Komfort otworzyła 4 nowe placówki franczyzowe, zwiększając tym samym do 140 liczbę posiadanych salonów.

Nowe sklepy na licencji zostały otwarte w Pabianicach, Tczewie, Chełmie i Suwałkach. To kolejny krok w rozwoju sieci franczyzowej Komfortu, która wystartowała w maju 2008 r. W 2009 roku zwiększyła się ona o 12 nowych lokalizacji i liczy obecnie 18 punktów.

Sklepy franczyzowe Komfort otwierane są w miastach liczących od 30 do 100 tys. mieszkańców.

Sklepy franczyzowe otwierane są w miastach liczących od 30 do 100 tys. mieszkańców. Wszystkie placówki są zgodne ze standardami sieci w zakresie aranżacji powierzchni sprzedaży oraz oferty produktów i usług. Punkty wyposażone są w system informatyczny, którego część logistyczna opiera się na dostawach z magazynu centralnego spółki w Strykowie.

Franczyzobiorcy oprócz podstawowego asortymentu jakim są podłogi mogą także oferować wprowadzone w tym roku do sieci nowe produkty: drzwi oraz firany i zasłony. Nowe branże dostępne są już w 1/5 wszystkich sklepów.

Sieć sklepów własnych zwiększyła się w tym roku o 8 placówek w kraju (przede wszystkim w centrach handlowych i retail parkach w dużych miastach) i 2 za granicą (Czechy: Ołomuniec i Pilzno). Łącznie liczy 122 salony.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora