22.12.2009

Leśne Runo na plusie

Sieć restauracji przydrożnych, należąca do spółki Towarzystwo Przyjaciół Polskiej Kuchni, kończy rok 2009 na plusie.

- Zwiększyła się liczba placówek, wzrosło zatrudnienie, a dane z końca października wskazują na zysk netto przewyższający ten z ubiegłego roku o 66,4 proc.- mówi Tomasz Sztylko z TPPK odpowiedzialny za rozwój sieci Leśne Runo.

W mijającym roku nowe restauracje sieci gastronomii przydrożnej Leśne Runo pojawiły się w Czarnej Wodzie, przy drodze krajowej nr 22 oraz w Głogoczowie, przy „zakopiance”. Tym samym do sieci należy obecnie dwanaście placówek.

Miska z zupą pomidorową

W mijającym roku nowe restauracje sieci gastronomii przydrożnej Leśne Runo pojawiły się w Czarnej Wodzie oraz w Głogoczowie.

Wypracowany przez spółkę, przychód netto jest wyższy o 12,3 proc. niż w roku ubiegłym i wynosi ponad 5 mln zł. Zysk ze sprzedaży wzrósł w stosunku do zeszłorocznego o 19 proc. i wyniósł 281 tys. zł. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 277 861 zł, natomiast rentowność sprzedaży na październik 2009 r. to 5,57 proc.

- Dobre wyniki w roku 2009 pozwalają nam z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Jeszcze na początku nowego roku planujemy otwarcia kolejnych placówek. Będziemy starali się zagościć szczególnie tam, gdzie to dej pory nie byliśmy obecni, czyli w Polsce południowo-wschodniej - podsumowuje Tomasz Sztylko.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora