31.12.2009

Dominium Pizza umacnia pozycję w Warszawie

Pod koniec grudnia otwarta została kolejna restauracji Dominium Pizza w Warszawie.

Najnowszą placówkę uruchomiono w Centrum Handlowym Wileńska.
- Mamy świadomość różnorodnych korzyści, jakie wynikają z lokalizacji w centrach handlowych - mówi Tomasz Plebaniak, prezes Dominium. - Na uwadze mamy przede wszystkim wygodę i dostępność lokali dla naszych gości.

Obecnie do sieci należy ponad 60 restauracji na terenie całego kraju oraz poza jego granicami.

Obecnie do sieci należy ponad 60 restauracji na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Najwięcej lokali znajduje się w województwie mazowieckim, małopolskim oraz na Śląsku. Pod koniec 2009 roku Dominium Pizza weszła na rynek litewski. Czwartą placówkę zagraniczną (2 w Rumunii i 1 w Irlandii) uruchomiono w Wilnie, w Centrum Handlowym Ozas. Na 2010 rok Dominium zaplanowało dalszą ekspansję, otwarcie kilkunastu nowych lokali w całej Polsce. W pierwszym kwartale przyszłego roku ma zostać otwarta restauracja w Chorzowie.

Na drugą połowę 2010 roku Dominium planuje również debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W chwili obecnej trwają przygotowania do wejścia na parkiet, m.in. opracowywanie prospektu emisyjnego. Pozyskane środki z oferty publicznej firma chce przeznaczyć na dalszy rozwój sieci restauracji w kraju i za granicą.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora