Czwartek
07.01.2010
Nowe punkty sprzedaży to efekt przyłączenia do sieci placówek zrzeszonych w stowarzyszeniu Razem.
 

Umowa między stronami podpisana została w ostatnim tygodniu grudnia mijającego roku. Dzięki zawartemu porozumieniu sieć Lewiatan może poszczycić się liczbą ponad 2600 sklepów. Placówki Razem znajdują się na terenie województwa lubelskiego w takich miastach jak Lublin, Chełm, Krasnystaw, Zamość, Biała Podlaska i Lubartów.

Przyłączenie do Lewiatana tak dużej liczby punktów sprzedaży zrekompensowało straty związane z usunięciem z sieci prawie 100 franczyzobiorców w zeszłym roku. Rezygnacja ze współpracy z niektórymi partnerami była spowodowana niespełnieniem standardów sieci, które ujawniły się w trakcie przeprowadzonej przez franczyzodawcę kontroli.

Placówki działające w sieci Lewiatan zostały podzielone na cztery kategorie ze względu na powierzchnię sklepów. Największe z nich liczą ponad 500 m2. Franczyzodawca nie pobiera od franczyzobiorcy opłaty wstępnej. Wysokość inwestycji wynikającej z potrzeby dostosowania działającego już sklepu spożywczego do standardów Lewiatana jest uzależniona od zakresu prac, które są niezbędne do wykonania. W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany płacić franczyzodawcy opłatę bieżącą w wysokości od 70 do 300 zł – w zależności od kategorii sklepu i lokalizacji.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.