08.01.2010

Franczyzowe korepetycje

Dodatkowe lekcje u Mobile Teachers można wziąć już w czterech miastach Polski, a w planach są otwarcia kolejnych placówek.

Początki działalności mobilnej szkoły korepetycyjnej Mobile Teachers sięgają połowy roku 2007. Wtedy to narodziła się idea powołania do życia firmy edukacyjnej świadczącej usługi z zakresu mobilnych korepetycji.
-Mobile Teachers jest projektem o charakterze pionierskim. Szkoła powstała z potrzeby uregulowania niezagospodarowanego dotąd rynku korepetycji, udzielanych w szarej strefie przez anonimowych korepetytorów – mówi Dariusz Wróbel, założyciel firmy. - Do tej pory nie powstała w Polsce porównywalna firma, mająca tak rozbudowaną ofertę przeznaczoną dla szerokiego spektrum odbiorców, działająca na tak dużym obszarze. Nasi nauczyciele udzielają korepetycji uczniom na wszystkich poziomach kształcenia, również studentom.

Rok 2010 upłynie w firmie pod znakiem wielu zmian. Priorytetem jest rozwój sieci franczyzowej i dokonująca się równolegle z nim budowa placówek własnych. Zmodernizowana została również oferta szkoły, w której znalazły się, oprócz kursów tematycznych, również pojedyncze spotkania z nauczycielem i pakiety spotkań.

- Głównym celem na nadchodzący rok jest zbudowanie znaczącej sieci oddziałów franczyzowych firmy. Na dzień dzisiejszy w sieci działają cztery placówki. W tym roku chcemy otworzyć ok. 15 – 20 oddziałów szkoły w różnych częściach Polski – mówi Dariusz Wróbel. - Docelowo chcemy zostać wiodącą firmą oferujące mobilne sługi edukacyjne. Budowa sieci franczyzowej jest pierwszym poważnym krokiem w tym kierunku. Chcielibyśmy móc za rok powiedzieć, że Polacy mają w końcu alternatywę i nie są zmuszeni pobierać korepetycji w szarej strefie, bo mogą zakupić legalne, profesjonalne zajęcia indywidualne w szkole Mobile Teachers.

Kwota inwestycji waha się między 3,5 tys. zł a 20 tys. zł i zależy od wielkości miasta, w którym działa franczyzobiorca. Podobnie jest z opłatą wstępną, która w zależności od wielkości miasta wynosi od 2 tys. zł do 12 tys. zł. Opłata miesięczna wynosi 300 zł, a w miesiącach wakacyjnych każdy franczyzobiorca płaci jedynie 10 proc. tej kwoty. Wszyscy nowi franczyzobiorcy podpisujący teraz umowę są zwolnieni z opłaty miesięcznej do końca sierpnia 2010 roku.

(mak)